to top

فواید و مضرات کود کبوتر 09198133353


5953
زمان مطالعه: 6 دقیقه, 32 ثانیهفواید و مضرات کود کبوتر

فروش کود کبوتر در شهر بابک - فروش کود کبوتر در سیرجان - فروش کود کبوتر در رفسنجان - فروش کود کبوتر در اصفهان - فروش کود کبوتر در خراسان

برای ثبت آگهی فروش کارخانه کود کبوتر کلیک کنید.

انواع کود کبوتر 09198133353

کود کبوتر فله: کودی است که بعد از جمع آوری به صورت فله به فروش می رسد

کود کبوتر پاک شده : در کود کبوتر پاک شده کلیه آشغالها جدا شده و به صورت یکدست دانه بندی شده در کیسه های 25 کیلویی عرضه می شود

کود کبوتر آسیاب شده : برای سهولت در روش محلول سازی استفاده می شود .کود کبوتر آسیاب شده و به صورت پودری سریعتر و بهتر در آب حل می شود

کود کبوتر گرانولی : در کشت و صنعت و باغهای بزگ برای پخش کود کبوتر بهتر است از گرانولی کود کبوتر استفاده شود. کود کبوتر آسیاب شده با مقدار کمی بنتونیت و گوگرد معدنی مخلوط و گرانول می شود

فروش کود کبوتر به سراسر ایران با تحویل در محل . با پرداخت کرایه رفت و برگشت ماشین. کل بار را بخرید و در محل پول آن را پرداخت کنید

برای سفارش تمای بگیرید 09198133353

کود کبوتر به عنوان کود برای درختان استفاده می‌شود و کود کمپوست شده آن یکی از بهترین کودها است ، برای ساخت یک کمپوست از زباله‌ها ، فضله کبوتر به آن اضافه می‌شود زیرا باعث فساد سریعتر در کمپوست سازی می‌شود و در نتیجه کودی هم که به دست می‌آید کود بسیار با کیفیتی می‌شود. در فضله کبوتر سه عنصر حیاتی که برای گیاهان مفید است وجود دارند ، و این سه عنصر را با هم به نام NPk یا کود کامل می‌شناسند نیتروژن N، فسفر P، پتاسیم K عناصر تشکیل دهنده NPK هستند، کود کبوتر دارای PH قلیایی یا خنثی است ، بهتر است کود کبوتر از فضله کبوتران اهلی گرفته شود. بسیاری از گیاهان و درختان برای رشد به کودهای کامل نیازمند هستند ، این کود می‌تواند قسمتی از نیاز این گیاهان و درختان به NPK را تأمین کند .

فواید و مضرات کود کبوتر

چگونگی جمع آوری کود کبوتر

بستر کبوتر در مقایسه با کود اسب دارای 8 برابر فسفر بیشتر است. به طور متوسط، یک کبوتر بالغ بطور سالانه سه کیلوگرم زباله تولید می کند . پس از آنجاییکه که آنها در بصورت گله ای زندگی می کنند، شما می توانید مقدار قابل توجه از مواد آلی جمع آوری کند .تنها راه جمع‌آوری فضله کبوترها، ورود به لانه کبوتران یا گنجه است که به اصطلاح آن را کبوتر خانه یا برج کبوتر می‌نامند.

چگونگی جمع آوری کود کبوتر

روش های ذخیره سازی کود کبوتر

برای حفظ خواص مفید کود، لازم است که آن را به درستی ذخیره کنید. کود کبوتر را به دو صورت خشک یا مایع ذخیره می کنند.

 • ذخیره سازی به روش خشک

اغلب برای محصولات ریشه ، درختان میوه و بوته های توت استفاده می شود. کود با فضولات خشک کبوتر مخصوص سیب زمینی و سبزیجات است. برای این منظور ، هنگام فرود در 1 متر مربع 50 گرم ماده خشک ایجاد کنید. مقدار کود اعمال شده در زیر درخت میوه به اندازه آن بستگی دارد. برای یک کوچک - 4 کیلوگرم برای بزرگسال کافی است - در هر فصل حدود 15 کیلوگرم در بهار یا پاییز استفاده می شود . بستر به طور مساوی در اطراف دایره نزدیک ساقه پراکنده شده و در یک لایه 10 سانتی متری خاک حفر می شود.

 • ذخیره سازی به روش مایع

اعتقاد بر این است که استفاده از محلول موثرتر از کود خشک است. این اثر سریعتر ایجاد می شود ، اما لازم است که فضولات کبوتر را به درستی تولید کنید تا به گیاه آسیب نرساند:

 1. ماده خشک در یک ظرف قرار می گیرد.
 2. به ترتیب متناسب با بستر 1 تا 10 آب بریزید.
 3. برای 10 لیتر محلول ، 2 قاشق غذاخوری خاکستر و یک قاشق غذاخوری سوپرفسفات اضافه کنید.
 4. تخمیر به مدت دو هفته کنترل می شود و گهگاهی هم می زنیم.

روش های ذخیره سازی کود کبوتر

ترکیبات شیمیایی موجود در کود کبوتر

کود کبوتر به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی ، به عنوان کود مورد استفاده گسترده قرار گرفته است . این شامل عناصر کمیاب و مواد مغذی ضروری از قبیل نیتروژن N، فسفر P، پتاسیم K، منیزیم Mg، سدیم Na، کلسیم Ca، کلر Cl، بی کربنات HCO3، سولفات SO42، اسید هیومیک ، فلویک اسید است . عناصر کمیاب در فضولات کبوتر بیشتر از کود اسب یا گاو است. این به دلیل ویژگی های تغذیه ای و ساختار سیستم هضم پرندگان است.

ترکیبات شیمیایی موجود در کود کبوتر

موارد استفاده کود کبوتر

این کود برای گیاهان با خوراک بالا مانند گوجه فرنگی، هندوانه، بادنجان، گل رز و دیگر گیاهان نیازمند به خاک غنی، بی نظیر است. کود کبوتر برای درخت انگور، سیب، هلو و همچنین کود کبوتر برای درخت پسته بسیار عالی است. همچنین در جالیزکاری و کاشت خربزه نیز عملکرد بی نظیری دارد. همچنین به عنوان ضد انگل جالیز بوده و خاک را ترد و نرم می کند. فضله کفتر برای زمین های طالبی و خیار به خصوص در زمان صفویان استفاده می شد.

* توجه: اجازه تماس محلول با برگهای گیاهان را ندهید. در غیر این صورت ممکن است منجر به سوختگی شود. بهترین زمان روز برای استفاده از کود عصر است.

موارد استفاده کود کبوتر

کاربرد کود کبوتر

 • نگه داشتن خاک در وضعیت عالی
 • استفاده در دباغی، چرم سازی
 • ساخت باروت
 • در گذشته استخراج نیترات از کود کبوتر انجام می‌شد.
 • ترکیب و ساختار خاک از طریق تحریک میکرو ارگانیسم ها بهبود می یابد و مقدار هومات های مفید برای گیاهان و انسان افزایش می یابد.
 • اسید هیومیک موجود در کود کبوتر از طریق محصولات کشاورزی وارد بدن انسان شده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند .
 • وجود مقادیر کافی از فسفر و نیتروژن برای تامین تغذیه گیاه
 • تولید محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست
 • بعضی از کشاورزان از کود کبوتر برای کاشت خربزه استفاده می‌کنند زیرا این کود باعث شیرین تر شده آن می‌شود.
 • کودهای معدنی عملکرد را افزایش می دهند ، اما می توانند در محصول نهایی جمع شوند. این میزان بیش از حد نیترات در سبزیجات و میوه ها آشکار می شود. فضولات کبوتر سازگار با محیط زیست است. تمام عناصر کمیاب موجود در آن به خوبی توسط گیاهان جذب می شوند.

فواید کود کبوتر

مضرات کود کبوتر

 • اگر کبوتری به یکی از این بیماری‌ها ی مشترک بین کبوتر و انسان مبتلا باشد، تماس دست انسان با فضله کبوتر یکی از راه‌های سریع ابتلا به بیماری است، بعضی از این ویروس ها مدت‌ها در زیر خاک زنده هستند و منتظر وارد شدن به بدن قربانی می‌مانند، بهتر است قبل از استفاده از این کود به تمام این نکات توجه شود.
 • علیرغم این واقعیت که بستر کبوتر به عنوان کود بسیار کارآمد شناخته می شود ، با توجه به مکان جمع آوری ، باید با احتیاط مصرف شود. اگر از مقدار مجاز بیشتر شود ، می توان افزایش قابل توجهی در توده سبز و در عین حال ، عدم وجود میوه به دست آورد. مرگ احتمالی گیاهان به دلیل بیش از حد نیتروژن.
 • با غلظت مناسب و انتخاب زمان مناسب برای کود دهی خاک با فضله کبوتر ، به دست آوردن محصول غنی از هر یک از محصولات واقع بینانه است. در عین حال ، انواع توت ها ، سبزیجات و میوه ها سازگار با محیط زیست هستند.
 • به هیچ وجه از کود کبوتر در برای گیاه چمن ، گلهای آپارتمانی و کاکتوس استفاده نشود و از استفاده بیش از حد برای درختان جدا خودداری شود.
 • بهتر است از فضله تازه کبوتر استفاده نشود زیرا داری مقادیر زیادی آمونیاک است.

 مضرات کود کبوتر

مرکز فروش کود کبوتر

صنایع کود مارال اصفهان، انواع مختلف کود کبوتر مرغوب را هم بصورت فله و هم بصورت بسته بندی بفروش می رساند. پرسنل کارخانه کود مارال اصفهان این کود را در بسته بندی های 25 کیلویی و 50 کیلویی به صورت پاک شده آماده کرده و قابل عرضه می باشد . حمل و نقل و تحویل در سراسر ایران رایگان می باشد. جهت سفارش و خرید کود کبوتر مرغوب با شماره 09198133353 تماس بگیرید.

مرکز فروش کود کبوتر

فواید کود کبوتر - مضرات کود کبوتر - ترکیبات شیمیایی کود کبوتر - کود کبوتر - انواع کود کبوتر - کود ارگانیکنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...