to top

باکت لودر و آشنایی با آن


980
زمان مطالعه: 2 دقیقه, 40 ثانیه



شناخت باکت لودر

در این متن و موضوع در مورد باکت و انواع آن و آشنایی با طراحی و ساخت این نوع باکت ها مطالبی گذاشته ایم و در مورد آن بحث خواهیم کرد به شما پیشنهاد میکنیم در صورت جالب بودن و علاقه مندی به دستگاه های معدنی و صنعتی این مطلب را از دست ندهید.

از باکت این گونه میتوانیم تعریف کنیم که:باکت ظرف ویژه ای است که به یک ماشین جهت حمل مواد مختلف متصل میشود این کلمه یا بهتر بگوییم این نام از باکت هایی مورد استفاده در آسیاب های آبی برگرفته شده باشد،باکت ها هم مثل بیل و تیغه های دستی دارای حجم داخلی هستند که بر اساس استاندارد های مشخص اندازه گیری میشوند.

برسی چگونگی اندازه گیری حجم باکت

بسته به نوع باکت،باکت ها قابلیت متصل شذن به انواع ماشین ها از قبیل جرثقیل،لودر،بیل مکانیکی و...را داراهستند،جهت آشنایی با قسمت های مختلف باکت بقیه ای مطالب را مشاهده کنید.

باکت گرازی:Ripper bucket

این نوع از باکت برای کاربرد های سنگین جهت کار استخراج در معادن، خاک های سخت و متراکم شده استفاده می شود و به کاربر اجازه حرکت دادن و جا به جایی بلوک های سنگی را زمانی که از سطح سخت جدا می شوند را می دهد. شکل ساختاری آن به کاربرد بیشتر آن در مواد مقاوم و ساینده و جاهای که تمرکز نیروی نفوذی بر روی ناخن هاست ، کمک می کند.

alt

باکت ذوزنقه ای Trapezoidal bucket

این باکت برای ایجاد و یا پاک کردن کانال ها با بازدهی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی خاص آن برای ایجاد لبه های کانال به طور کامل و قابلیت تولید آن در اندازه های مختلف باعث شده است تا این محصول، وسیله ای مناسب جهت این نوع کار باشد.

alt

باکت سرندی skeleton bucket

ین باکت برای انتخاب اولیه مواد جهت انواع مختلف پاکسازی زمین و جداسازی اولیه بعد از فرایند تخریب مورد استفاده قرار می گیرد. فاصله بین مشبک ها بسته به نیاز مشتری قابل تغییر است.

alt

باکت لایروبیstandard bucket

این باکت برای بارگیری و حفاری در زمین های با مقاومت کم و متوسط مثل خاک های لومی ، ماسه های سست، شن و رس خشک طراحی شده است بسته به نیاز کاربر قابلیت تولید این باکت با اندازه های ۴۰ سانتی متر ، ۵۰ سانتی متر ، ۶۰ سانتی متر و … وجود دارد. ازدیگر کاربردهای این باکت می توان در خطوط گاز رسانی، مخابرات ، آبرسانی و ساختمانی نام برد .

alt

باکت سنگ معدنیQuarry rock bucket

بسته به نیاز کاربر این محصول می تواند در دو نوع باکت تقویت شده و باکت  HDV  (دارای قابلیت کار در محیط های دارای سایش بالا و استخراج مستقیم از معادن و خاک برداری خاک های سخت و سنگی ) تولید گردد.یکی از مهمترین عوامل در کارایی باکتها مخصوصا این نوع باکت انتخاب صحیح ناخن است .

alt 

باکت صخرای cliff bucket

حالت خمیده این باکت برای جا به جایی و بارگیری سنگ ها و تخته سنگ ها طراحی گردیده، ساختمان این باکت با استفاده از آلیاژهای ضد سایش در نقاط حساس برای استحکام در شرایط  کاری سخت، مقاوم سازی شده است

alt

باکت ها در پیشرفت کار خیلی تاثیر گذار بوده اند وهمینطور که دید در انواع مختلفی وجود دارند...

برای مشاوره با مهندس فردوسی09198133353 تماس حاصل فرمایید

 

 

 



نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...