to top

روند بازیافت شیشه


441
زمان مطالعه: 1 دقیقه, 0 ثانیهدر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هفت بطری از ده بطری شیشه ای بازیافت می شود. با این حال، روند بازیافت کار چندان آسانی نیست. اول از همه باید مواد قابل بازیافت را جدا کرد. مانند آنچه در کارخانه «سیتا» در آنور بلژیک انجام می شود.

ماتیو برتو، مدیر «سیتا» می گوید: «چیزهای بسیاری باید از این شیشه جدا کرد. پلاستیک، فلز، دهنه، کاغذ زیادی و برچسب ها. این کار در روند جداسازی انجام می شود.»

 

پس از اینکه فلز توسط آهنربا گرفته شد، مواد غیرضروری دیگر توسط دست جدا می شود. سپس جداسازی دقیقتر توسط دستگاهی که قادر به شناسایی رنگ شیشه است، انجام می شود. این عملیات بسیار سریع است و با چشم غیرمسلح دیده نمی شود.

در انتهای زنجیره، شیشه سبز، قهوه ای و شفاف باقی می ماند. شیشه ها در سه رنگ مجزا، آسان تر به مشتریان با درخواستهای ویژه فروخته می شوند.

دو مزیت شیشه بازسازی شده، ارزان تر بودن آن و مناسب تر بودن آن برای محیط زیست است. زیرا قبلا برای ساخت بطری اولیه گرم شده است و بنابراین زودتر و در دمای پایین تر ذوب می شود. شیشه ای که همه کیفیت های خود را حفظ می کند، تا بی نهایت بازیافت می شود.نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...