to top

ثبت شرکت در اسپانیا


408
زمان مطالعه: 4 دقیقه, 45 ثانیهثبت شرکت در اسپانیا شرایط خاص خود را دارد و لازم است با قوانین کشور اسپانیا آشنا باشید. در این مقاله به جزئیات ثبت شرکت در اسپانیا و ایران و نکات مرتبط به آن می‌پردازیم.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 اسپانیا در قاره اروپا و از اعضای اتحادیه اروپا است. کشور اسپانیا شرایط آب و هوایی بسیار مطلوبی دارد. در گذشته اقتصاد این کشور بسیار ضعیف و بحرانی بوده اما از سال ۲۰۰۸ به بعد اقتصاد این کشور رشد کرده است، امروزه این کشور به یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری جهانی تبدیل شده است.

هر ساله بسیاری از افراد برای زندگی کردن و سرمایه‌گذاری کشور اسپانیا را انتخاب می‌کنند و علت آن هم می‌تواند کم بودن هزینه‌های زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی باشد.

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت با یک طرح توجیهی اقتصادی به وزارت بازرگانی اسپانیا ارائه شود که در آن برنامه کاری ۳ سال آینده توضیح داده شود و نشان دهد کسب‌وکار موردنظر سودآور است. 

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا:

۱) عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

۲) امکان دریافت اقامت برای متقاضی و تمامی افراد خانواده

۳) امکان فعالیت در بازارهای تجاری اروپایی

۴) افتتاح حساب شرکتی و شخصی

۵) قوانین تجاری و گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا

این موارد از جمله مزایای ثبت شرکت در اسپانیا است.

در صورت پرداخت مالیات و عدم ارتکاب جرائم کیفری و سودآور بودن شرکت اقامت در اسپانیا می‌تواند تمدید شود و ۵ سال پس از دریافت اقامت دائم در صورتی که به زبان اسپانیایی و کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید واجد شرایط دریافت (پاسپورت) تابعیت هستید.

بهین ثبت

انواع شرکت‌های تجاری در اسپانیا:

۱) شرکت با مسئولیت محدود

۲) شرکت سهامی عام

۳) شرکت خصوصی اروپایی

۴) شرکت مشارکت مدنی (مشارکت خصوصی)

۵) شرکت مشارکت عمومی

۶) شرکت مشارکت محدود

۷) شرکت سهامی خاص

۸) شرکت تعاونی

پرکاربردترین و شایع‌ترین نوع شرکت در اسپانیا شرکت با مسئولیت محدود است، زیرا در این شرکت‌ها مسئولیت شرکا محدود به میزان و مقدار سرمایه آن ها است.

۹۸درصد از شرکت‌هایی که در اسپانیا ثبت شده‌اند، شرکت‌های با مسئولیت محدود هستند و ۲ درصد باقی‌مانده شرکت سهامی عام و خاص است و انواع شرکت‌های دیگر مرسوم نیستند.

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا:

ثبت و راه‌اندازی شرکت در هر کشوری نیازمند تهیه مدارک و اقدامات و مستنداتی است و ثبت شرکت در اسپانیا هم قوانین و مقررات خاص خود را دارد.

در اینجا به مراحل ثبت شرکت در اسپانیا می‌پردازیم:

۱) ثبت شرکت باید توسط یک نماینده و یا وکیل انجام شود و خود فرد متقاضی نمی‌تواند ثبت شرکت را انجام دهد و حتما باید نماینده یا وکیل داشته باشد.

(می‌توانید از وکلای مجرب و توانمند موسسه ثبتی و حقوقی بهین ثبت کمک بگیرید)

۲) دریافت شماره مالیاتی NIF  برای شرکت و یک شماره شناسایی افراد خارجی به نام NIE داشته باشند.

۳) تنظیم فرم تعیین نام برای ثبت شرکت

۴) باز کردن یک حساب جاری در اسپانیا و واریز کردن مبلغ موردنظر و دریافت گواهی بانکی مبنی بر پرداخت مبلغ لازم

۵) تنظیم صورت جلسه مجمع عمومی موسس

۶) پرداخت مالیات بر دارایی

۷) ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها

۸) کسب گواهی NIF قطعی شرکت

۹) اخذ پلمپ دفاتر و قانونی کردن دفاتر

۱۰) ارائه اظهارنامه مالیاتی

۱۱) ارائه اساس نامه شرکت

NIF و NIE  چیست؟

مطابق با قوانین و مقررات الزامی اسپانیا افراد و شرکت هایی که خواهان فعالیت اقتصادی و تجاری در اسپانیا هستند و ساکن این کشور محسوب نمی‌شوند و در واقع خارجی هستند باید اقدام به دریافت یک شماره شناسایی بکنند، به این منظور افراد حقیقی باید ابتدا شماره شناسایی خارجی یا NIE دریافت نمایند و افراد حقوقی مانند شرکت ها و موسسات باید شماره شناسایی مالیاتی یا NIF دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا:

۱) ارائه طرح توجیهی

۲) انتخاب و ارائه نام شرکت

۳) تنظیم فرم ثبت شرکت در اسپانیا

۴) اسکن گذرنامه سهامداران و مدیر عامل

۵) سند مالکیت و پرینت حساب بانکی

۶) ارائه وکالت‌نامه

با توجه به پیچیدگی قوانین و مقررات حاکم برثبت شرکت در اسپانیا، انجام امور کارهای خود را به افراد با تجربه و مشاورین بهین ثبت بسپارید.

ثبت شرکت در ایران

در ایران نیز ثبت شرکت انواع متفاوتی دارد، ثبت شرکت سهامی عام، سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی، مختلط غیر سهامی، تعاونی و... برای شروع یک کسب‌وکار موفق انتخاب نوع ثبت شرکت بسیار مهم است و بهترین راهکار در این امر مراجعه به متخصصین کاربلد است. متخصصین بهین ثبت، آماده ارائه مشاوره حرفه ای هستند.

ثبت برند

ثبت برند نیز در ایران و سایر کشورها بسیار مهم است زیرا اجازه سوءاستفاده از برند شما را از بین می‌برد. برند در واقع همان مارک یا نشان قابل رویتی است که شرکت‌ها با آن علامت و نام، محصولات خود را در بین مردم ارائه می‌دهند.

برند برای شناساندن محصولات و خدمات بین مصرف کنندگان بسیار مهم است. همچنین با تبلیغ برند در واقع محصولات یا خدمات در ذهن مصرف کننده باقی می‌ماند. برای ثبت برند نیز نکات متعددی وجود دارد که پیشنهاد می‌شود حتما قبل از هرگونه اقدام ثبت برند با مشاوران بهین ثبت تماس حاصل فرمایید.

اخذ کارت بازرگانی

افراد برای صادرات و واردات همچنین برای ثبت برند لاتین به کارت بازرگانی نیاز دارند. درواقع کارت بازرگانی در تمام مراحل ثبت سفارش، ترخیص کالا، انجام امور حق‌العمل‌کاری گمرک مورد استفاده است. با این که کارت بازرگانی در موارد متعدد کاربرد دارد اما آموزش و اطلاعات کامل از نحوه استفاده از کارت بازرگانی بسیار مهم است. برای اطلاع از این موارد با مشاوران بهین ثبت تماس حاصل فرمایید.

منبع بهین ثبتنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...