to top

روغن زیتون چیست


301
زمان مطالعه: 1 دقیقه, 24 ثانیهروغن زیتون چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

روغن زیتون، روغنی است که از فشرده شدن میوه‌های درخت زیتون یا همان زیتون بدست می‌آید. این فرآیند بسیار ساده است، شما فقط زیتون‌ها را فشار دهید و روغن خارج خواهد شد.
اما هنوز هم یک مشکل بزرگ در ارتباط با روغن زیتون وجود دارد، اما این روغن همیشه همان چیزی نیست که تصورش را دارید. برخی نمونه‌های کم‌کیفیت‌تر از طریق شیمیایی قابل استخراج هستند یا حتی با برخی روغن‌های ارزان قیمت دیگر مخلوط شده‌اند. 
بنابراین خرید نوع درست روغن زیتون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهترین نوع روغن زیتون، «روغن زیتون کاملاً خالص» است. این نوع روغن با روش‌های طبیعی استخراج می‌شود و به لحاظ خلوص و برخی کیفیت‌های حسی مانند مزه و بو طبقه‌بندی می‌شود.
روغن زیتونی که واقعاً از زیتون خام باشد دارای طعمی متمایز و دارای مقادیر بالای آنتی اکسیدان فونولیک است و این خود دلیل اصلی سودمندی بالای روغن زیتون (واقعی) است.
در درجه‌ی بعد ما روغن زیتون‌های معمولی، تصفیه شده یا «سبک» را داریم که اغلب با استفاده از حلال‌ها یا حرارت دادن استخراج شده‌اند یا حتی از ترکیب با دیگر روغن‌های ارزان قیمت مانند روغن سویا و کانولا تولید شده‌اند.
به همین دلیل تنها روغنی که اغلب پیشنهاد می‌شود روغن زیتون کاملاً خالص است. اما به یاد داشته باشید که در بازار روغن زیتون فریبکاران زیادی در حال فعالیت هستند و این بسیار مهم است که از فروشندگان شناخته شده خرید کنید. حتی روغن‌هایی که روی آنها برچسب «کاملاً خالص» وجود دارد نیز ممکن است با دیگر روغن‌های ارزان قیمت مخلوط شده باشند.نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...