خرید سنگ
to top

ماشین الات تولید کرکره هاي برقی اتوماتیک


373
زمان مطالعه: 6 دقیقه, 44 ثانیهآشنايي با ماشین الات تولید کرکره هاي برقی اتوماتیک  Automatic electric shutters

کرکره هاي اتوماتیک که از پروفیل هاي دو جداره از جنس آلومینیوم (اکسترود و یا رول فرم) و یا گالوانیزه تشکیل شده اند با تنوع رنگی بسیار بالا که با استفاده از مکانیزم و فرمان کنترل از راه دور به راحتی و با سرعت بهتر باز و بسته می شوند، نقش مهمی را در این امر ایفا می کنند.

درب هاي اتوماتیک درگاه هایی هستند که به وس یله سیستم ها ي پنو ما تیکی (فشار گاز، فشار باد )،هیدرولیکی(فشار مایعات، فشار روغنی) و الکترو موتوري (نیروي برق، دنده ، گیر بکس) کنترل می شوند و بسته به مکان نصب و کاربردشان درب هاي گوناگون به همراه سیستم هاي کنترلی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.
این درها داراي تکنولوژي مدرن و پیشرفته بوده و استفاده از آن سهل و آسان می باشد. وجود موتور توبولار و مرکز کنترل پیشرفته در آن باعث ایجاد امنیت، آرامش خیال و سهولت کارکرد آن بصورت دستی و اتوماتیک شده است. این مدل درب ها به دلیل کم حجم بودن و جمع شدن در زیر سقف فروشگاه ها و یا مراکز تجاري و یا به صورت عمودي در سوله ها و کارخانه ها، هم باعث کارآیی بیشتر و هم داراي زیبایی مضاعف می باشد و کاربرد آن در مراکز تجاري، فروشگاه ها و واحد هاي صنعتی باعث ایجاد امنیت، راحتی و سهولت در استفاده از آن شده است.

alt

سیستم هاي درب بازکن اتوماتیک بر روي انواع گوناگون درب ها مانند؛
درب گاراژ ها (صنعتی) و پارکینگ ها 
درب ورودي ساختمان 
درب اماکن اداري 
درب فروشگاهی 
نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از نصب این سیستم ها می توان تنها با فشار دادن دکمه روي یک ریموت کنترل از فاصله مناسب درب را باز و بسته کرد و یا با نصب سنسورهاي خاصی هنگام عبور و مروردر را به طور اتوماتیک باز و بسته کرد. انواع مختلف درب هایی که این سیستم ها را می توان روي آن نصب
کرد به قرار زیر است:
• دربهاي اتوماتیک دولنگه: تغییر طول بازو
• دربهاي اتوماتیک ریلی: نیروي کششی
• دربهاي اتوماتیک زیر سطحی: نیروي چرخشی وارد برمحور درب
• دربهاي اتوماتیک رولاپ : نیروي چرخشی وارد از بالا
 • دربهاي اتوماتیک زیر سقفی : نیروي کششی و چرخشی وارد بر درب
• درب اتوماتیک شیشه اي : این نمونه درها خود نمونه هاي گوناگونی دارند
کرکره برقی را می توان در مکان هاي تجاري، صنعتی، فروشگاهی و ساختمان هاي مسکونی مورد استفاده قرارداد و با توجه به موقعیت محیط و میزان رفت و آمد، از تیغه هاي گوناگون و موتور مناسب بهره جست.

alt

 

معرفی تجهیزات کرکره برقی:

 

1 موتور مورد استفاده براي اتوماسیون
2 برد مورد استفاده براي اتوماسیون
3 خلاص کن دستی
4 کلید براي باز و بسته کردن دستی دستگاه
5 سیم برق براي تغذیه دستگاه

 

6 کاسه هاي فنر و فنر (این فنرها وزن درب را در جهت معکوس خنثی می کنند تا درب به سهولت باز و بسته گردد).
7 شفت (لوله اصلی که وزن درب وقتیکه باز است یا روي زمین قرار نگرفته به روي آن منتقل می گردد)
8 کرکره (خود سطح درب می باشد که از تیغه هاي آلومینیومی فشرده شده درست گردیده است. این تیغه ها اندازه هاي مختلفی دارند).

 

این تیغه ها بصورت کشویی بهم متصل می گردند و براي جلوگیري از سرخوردن و بیرون آمدن آنها در انتهاي هر تیغه بست هایی متصل می گردد. تیغه اي در انتها قرار می گیرد که زیر آن یک واشر پلاستیکی نصب گردیده و باعث می گردد هنگام برخورد با زمین صدا ندهد و ضربه به زمین نزند). تیغه انتهایی صاف است ولی بقیه تیغه ها قابلیت رول شدن و گرد
شدن به دور کاسه هاي فنر را دارند.

 

9 ریل: ریل راهنماي تیغه ها است که باعث می شود از مسیر خود خارج نگردند و در یک خط حرکت کنند. در ریل واشرهاي مویی قرار می گیرد که باعث می شود تیغه ها بر روي آنها سر بخورند و اصطکاك کمتر گردد. بدین ترتیب دیگر نیاز به روغنکاري نیست.

alt

تولید درب هاي کرکره اي اتوماتیک را می توان در دو گروه عمده طبقه بندي کرد :
- قطعات ساختنی
- قطعات و مجموعه هاي آماده
فرآیند تأمین هر کدام از گروه هاي ذکر شده به صورت زیر می باشد:
الف : قطعات ساختنی
این قطعات شامل درب کرکره، قرقره هاي کشویی حرکت درب، دستگیره ها، اتصالات مکانیکی و ... می باشد. قطعات فوق در طرح ساخته شده و سپس مونتاژ می گردد.
ب : مجموعه هاي خریداري
این مجموعه ها شامل موتور الکتریکی، سیستم فرمان و کنترل الکتریکی و الکترونیکی، قطعات الکتریکی و غیره است. مجموعه هاي فوق ماهیت آماده را داشته و لذا این مجموعه ها به صورت آماده از بازار تهیه شده و بر روي محصول نهایی مونتاژ می گردند.
با توجه بر فرآیند تولید ذکر شده در مورد محصولات طرح اقدام به بررسی میدانی و تکنولوژي مورد استفاده تولید در نزد واحدهاي فعال شده و بواسطه آن نتیجه گیري شده است که: کلیه شرکت هاي فعال در ساخت کرکره اتوماتیک از فرآیند مشترك و همسانی استفاده می نمایند و به عبارت دیگر میتوان گفت که فرآیند تولید این محصولات یکسان می باشد.

از اینرو آنچه که سبب تمایز در محصولات تولیدي شرکت هاي مختلف می گردد، به صورت زیر قابل بیان است:
- توان فنی و مهندسی در طراحی محصول متناسب با نیاز مشتري و محل نصب درب
- کیفیت قطعات و مجموعه هاي مورد استفاده و درجه کارائی آنها
- کیفیت و جنس پروفیل مورد استفاده در ساخت بدنه درب
- دقت در مونتاژ و تست محصولات و مجموعه هاي مختلف آن
- کیفیت پوشش کاري انجام شده روي درب
- کیفیت مدوله کردن درب در مورد فروشگاهها و مکانهاي کاربرد درب که از دهنه بالایی برخوردار هستند.

alt

مطابق نمودار فرآیند عملیات نشان داده شده در صفحه قبل، فرآیند تولید محصولات طرح به صورت زیر می باشد :
ساخت درب
درب اصلی ترین قسمت محصول مورد بررسی می باشد . این مجموعه به دو صورت فولادي و آلومینیومی ساخته می شود که نوع آلومینیومی آن به دلیل برخورداري از وزن پایین بیشتر استفاده می گردد .
قطعات درب که معمولا پروفیل هاي مختلف آلومینیوم می باشد ، مطابق نقشه مهندسی برش شده و بر روي هم مونتاژ و تشکیل ورق درب را می دهند . این درب قابلیت حرکت کشویی در ریل مربوطه را دارد که این امر از طریق دستی یا بوسیله موتور الکتریکی می تواند انجام گیرد و با توجه بر ماهیت فنی طرح حاضر ، نوع موتوري آن در اینجا مورد نظر می باشد .
ساخت کشویی درب
کشویی قطعه اي است که درب در داخل آن حرکت می نماید . این قطعه معمولا از فولاد ساخته شده و دو طرف درب در داخل آن قرار داده می شود . فرایند ساخت این قطعه به صورت برشکاري ، تریم و آماده سازي می باشد .
اتصالات
اتصالات در محصول مورد بررسی شامل قرقره ها ، لولا ها ، دستگیره ، پیچ و مهره و .... می باشد . این قطعات به صورت آماده از بازار تهیه شده و عملیات مونتاژ محصول با آنها صورت می گیرد .
مشخصات فنی این قطعات به نسبت اندازه و مشخصات درب انتخاب می گردد .

موتور الکتریکی
درب کرکره اي مورد بررسی طرح حاضر از نوع برقی است . لذا براي این منظور از یک دستگاه موتور الکتریکی با توان 2 تا 3 کیلووات استفاده می گردد . موتور الکتریکی فوق مجهز به گیربکس مکانیکی بوده و حرکت نرم و مشخصی را براي درب ایجاد می کند . سیستم انتقال قدرت موتور نیز از طریق اتصال گیربکس به قرقره درب انجام می گیرد .
موتور الکتریکی داراي مدار الکترونیکی کنترل از راه دور می باشد و لذا استفاده کننده از درب می تواند از فاصله مورد نظر اقدام به روشن و خاموش کردن موتور نموده و بواسطه آن باز و بسته کردن درب را انجام دهد . لازم به ذکر است که موتور الکتریکی به همراه گیربکس و اتصالات آن به صورت آماده از بازار خریداري شده و در محصول مورد بررسی مونتاژ می گردند .
قطعات الکتریکی
قطعات الکتریکی شامل قطعات مختلف برقی ، چشم الکترونیک ، مدار برق ، قطعات کنترل و غیره می باشند که به صورت آماده از بازار خریداري و در روي محصول نصب می گردند .
مونتاژ نهایی 
مونتاژ نهایی درب در محل خریدار انجام می گیرد . لذا مجموعه هاي ذکر شده که برخی از آنها تولید و برخی دیگر خریداري از بازار هستند ، پس از آماده سازي به محل نصب منتقل و در آنجا نصب و راه اندازي می گردند .

alt

 

 

  منبع : ایطرحنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...