to top

کارخانه سابق ایران خودرو


382
زمان مطالعه: 2 دقیقه, 14 ثانیهن سمنان پروژه خط تولید "خودروسازی فردا" را افتتاح کرد.

این شرکت که متعلق به گروه گرامی و هولدینگ GBG محسوب می شود، در اصل برای تولید خودروهای جیلی در کشور از ایران خودرو خریداری شده بود اما پس از شکست مذاکرات میان گروه گرامی و جیلی، خودروسازی فردا بار دیگر به محلی برای مونتاژ خودروهای سمند تبدیل شد و حالا نیز خبر از آمدن محصولات MG به این کارخانه شنیده می شود.

 

alt

براساس اخبار منتشر شده، ایران و چین مذاکراتی را با موفقیت برای تولید یک خودرو چینی در استان سمنان انجام داده اند. این خودروی چینی از برند ام جی است که یکی از تولید کنندگان بزرگ خودرو در چین به شمار می رود و با تیراژ بیش از ۶ میلیون خودرو در سال در رتبه ششم جهانی قرار دارد.

در فاز نخست این قرار داد قرار است ۳ هزار دستگاه خودرو در سال تولید شود و تا پایان پنج سال از آغاز تولید پیش بینی شده است که تیراژ تولید به ۱۱۳ هزار دستگاه در سال برسد.

در این قرار داد همچنین سالن رنگ نیز در ایران راه اندازی خواهد شد و همچنین قرار است پس از آغاز یک و نیم سال از مونتاژ این خودرو در ایران تولید آن نیز راه اندازی شود.

یکی از مزایای چنین قراردادهایی کمک به تولید و اشتغال در داخل ایران است چون قانونا باید ۲۰ درصد از قطعات این خودرو ها ساخت داخل باشد. به این ترتیب ۱۱۷ شرکت قطعه ساز درگیر این پروژه خواهند شد و برای اقتصاد استان سمنان نیز سود زیادی دارد.

 

alt

چینی ها در این راه ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند و در ه ماه گذشته موفق شده اند برای ۲۱۰ نفر در ایران اشتغال ایجاد کنند. برای راه اندازی سالن رنگ نیز حدود ۷۵ هکتار زمین خریداری شده است که خود این واحد برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

در حال حاظر تیراژ تولیدی این واحد ۶۰ دستگاه خودرو در روز است که پیش بینی می شود با انتهای سال بتواند به تیراژ یکصد دستگاه در روز دست پیدا کند.

alt

تمام این موارد در حالیست که MG به عنوان یکی از مشهور ترین و با کیفیت ترین برندهای چینی انگلیسی شناخته شده در بازار ایران این روزها با مشکلات فراوانی روبرو شده است، مدیا موتور که سابق بر این وارد کننده خودروهای MG به کشور محسوب می شد، فعالیت ضعیفی را از خود در ماه های اخیر به نمایش گذاشته است و آنطور که از شواهد امر بر می آید پروژه ایجاد خط تولید MG در آذربایجان نیز به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی متوقف شده است و بدین ترتیب مونتاژ MG در سمنان تنها امید گروه سایک برای عرض اندام با این برند قدیمی به نظر می رسدنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...