خرید سنگ
to top

4 مورد از کاربردهای سنگ معدنی لئوناردیت


1505
زمان مطالعه: 4 دقیقه, 24 ثانیه

لئوناردیت یک سنگ معدنی تیره رنگ حاوی ترکیبات هیومیکی است. لئوناردیت به نام اسید هیومیک گرانوله یا معدنی هم شناخته می شود، زیرا منبع تولید ترکیبات هیومیکی است که در کشاورزی به عنوان حالت دهنده خاک، پایدار کننده و جهت تبادل یونی اهمیت دارد. لئوناردیت از اکسیداسیون لیگنیت در نزدیکی سطح زمین ایجاد می شود.4 مورد از کاربردهای سنگ معدنی لئوناردیت

لئوناردیت یک سنگ معدنی تیره رنگ حاوی ترکیبات هیومیکی است. لئوناردیت به نام اسید هیومیک گرانوله یا معدنی هم شناخته می شود، زیرا منبع تولید ترکیبات هیومیکی است که در کشاورزی به عنوان حالت دهنده خاک، پایدار کننده و جهت تبادل یونی اهمیت دارد. لئوناردیت از اکسیداسیون لیگنیت در نزدیکی سطح زمین ایجاد می شود. این ماده که حالتی نرم و واکسی دارد ، در آب تقریبا نامحلول بوده ولی در حلال های قلیایی همچون سود مایع حل می شود. نام آن به افتخار مدیر نقشه برداری موسسه زمین شناسی داکوتای شمالی ایالت متحده ، دکتر A.G.Leonard انتخاب شده است.

لئوناردیت از ایجاد تغییر در زغال سنگ ایجاد می شود. تغییراتی که در اثر رطوبت در زغال بوجود می آید به دلیل سطح بالای اکسیداسیون است. در حقیقت لئوناردیت ماده اولیه در تولید کود اسید هیومیک است. با وجود اینکه این ماده حاوی عناصر و ناخالصی های زیادی است ، اما به دلیل سطح بالای ترکیبات هیومیکی ، به نام هیومیک اسید شناخته می شود. از جمله ویژگی های این ماده می توان به محتوی بالای مواد هیومیکی و تعداد زیادی گروه های کربوکسیل اشاره نمود. تولید صنعتی این محصول از زمانی که پی به وجود اسید هیومیک در آن بردند ، افزایش یافت. ترکیبات هیومیکی به دلیل ساختار مولکولی دارای ویژگی بیواکتیو فعال هستند.

برای تماس و مشاوره کلیک کنید: مهندس حسن نژاد 09198133353

لئوناردیت یک کود کشاورزی نیست زیرا از دیگر کود های کشاورزی مانند کود حیوانی، کمپوست و کود های شیمیایی بسیار دیر تر تجزیه می شود. البته می توان از آن به عنوان یک حالت دهنده خاک ، بیوکاتالیست و محرک زیستی برای گیاهان استفاده نمود. هر یک کیلوگرم لئوناردیت منبع تولید پنج کیلوگرم کود اسید هیومیک مورد مصرف در کشاورزی می باشد. هیومیک اسید بر خلاف لئوناردیت به خوبی در خاک تجزیه شده و شرایط رشد گیاهان را فراهم می کند.

لئوناردیت چگونه تشکیل می شود ؟

تولید لئوناردیت به دوران دیرینه‌ زیستی (پالئوزوئیک) در ۲۸۰ میلیون سال پیش باز می گردد. حیات گیاهی عظیمی که در آن زمان وجود داشت در اثر کربنیزه شدن از بین رفت اما به مواد بسیار فشرده و ارگانیکی تبدیل شد. لئوناردیت در تالاب های کم عمق تشکیل می گردد. حجم بزرگی از الیاف گیاهی به زغال سنگ تبدیل شده و یک لایه نازک لیوناردیت شکل می گیرد. البته میلیون ها سال طول کشیده که این ماده طی واکنش های میکروبیولوژی به انواع فیزیکی و شیمیایی اسید هیومیک تبدیل شود. معادن این ماده به میزان زیاد در کشور های آمریکا ، کانادا ، ترکیه ، استرالیا و … وجود دارد. لئوناردیت در ایران هم دارای معادنی است بخصوص لئوناردیت یزد و لئوناردیت کرمان معروف هستند.

ماده لئوناردیت، یک ماده ارگانیک و طبیعی است، که در تولید کودهای طبیعی بسیار ارزشمند کاربرد دارد. لئوناردیت ماده‌ای صد در صد ارگانیک است، که دارای مقادیر بالایی از اسیدهای هیومیک و فولویک و عناصر غذایی ماکرو و میکرو میباشد. لئوناردیت طی میلیون‌ها سال در نتیجه انباشته شدن بقایای گیاهی و تحت تاثیر رطوبت، دما، فشار و اکسیده شدن بوجود آمده است، کیفیت و درصد هیومیک و فولویک اسید لئوناردیت از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است. از آنجا که در ترکیب این ماده، مقادیر قابل توجهی اسید هیومیک موجود می‌باشد در نتیجه لئوناردیت دارای ارزش اقتصادی بالایی است. نام این ماده برگرفته از نام دکتر لئونارد است، که برای اولین بار معادن لئوناردیت را در ایالت داکوتای آمریکای شمالی کشف به این اسم نام گذاری کرد. لئوناردیت یک معدن طبیعی بوده و فواید زیادی برای خاک و گیاهان دارد.

ارگانی هیوم همان لئوناردیت طبیعی است که از معادنی در ارتفاع 6000 پایی، در کوه‌های نیومکزیکو استخراج میشود، که تنها معادنی در دنیا با این حجم غنی و عظیم از اسیدهای هیومیک-فولویک (40 الی 60 درصد) و با بیش از 40 نوع ماده آلی صد در صد ارگانیک و طبیعی میباشد.

کاربردهای لئوناردیت

کشاورزی

این ماده چه به صورت کاربرد مستقیم و چه فراوری شده آن به شکل کود اسید هیومیک ، برای بهبود شرایط خاک بکار می رود. باکتری های تولید کننده بسیار فعال بوده و به حفظ کربن در خاک کمک می کنند.

کاهش آلودگی های خاک

لیوناردیت را می توان به منظور جذب فلزات سنگین ، به خصوص زمانی که با کمپوست ترکیب شده اند ، به صورت مستقیم به خاک اضافه نمود.

افزودنی گل حفاری

این ماده برای تثبیت سیالات چاه های استخراج هیدروکربن ها و حفاری ژئوترمال بکار می رود. آن را اولین بار در طی جنگ جهانی دوم بکار بردند. لئوناردیت دارای ثبات حرارتی بسیار خوبی است که همین امر به جلوگیری از جامد شدن آهک در گل حفاری در دمای نزدیک به ۱۵۰ درجه سانتی گراد کمک می کند.

تولید اسید هیومیک

اسید هیومیک یک ماده فراوری شده از لئوناردیت با استفاده از کاتالیزور هایی نظیر هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم است. این محصول چندین برابر سریع تر از لیوناردیت در خاک تجزیه شده و در کشاورزی ، تولید خوراک دام و امور صنعتی کاربرد دارد.

ماده لئوناردیت، یک ماده ارگانیک و طبیعی است، که در تولید کودهای طبیعی بسیار ارزشمند کاربرد دارد. لئوناردیت ماده‌ای صد در صد ارگانیک است، که دارای مقادیر بالایی از اسیدهای هیومیک و فولویک و عناصر غذایی ماکرو و میکرو میباشد.

جهت سفارش با شماره 09198133353 تماس حاصل فرمایید.

مقاله در حال بروزرسانی می باشد...

لئوناردیت- فروش لئوناردیت- خرید لئوناردیت- قیمت لئوناردیت- لئوناردیت مرغوبنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...