خرید سنگ
to top

دستگاه کره ساز


278
زمان مطالعه: 8 دقیقه, 9 ثانیه

هنگام خرید کره بادام‌زمینی به دنبال محصولات طبیعی که چربی یا شکر افزوده ندارندیا مقدار آن بسیار کم است باشید. برخی شرکت‌ها روغن‌های هیدروژنه بخشی نیز بهنوع معمول کره بادام‌زمینی اضافه می‌کنند و بسته به مقداری که افزوده می‌شود، ممکناست چربی‌های ترنس نیز در آن وجود داشته باشند. دستگاه کره ساز

دستگاه کره ساز (دستگاه کره گیری بادام زمینی) .این دستگاه کوچک با قابلیت های بالاجهت کره گیری از دانه هایی نظیر بادام زمینی، پسته، فندق، و گردو طراحی و ساخته شده است.ویژگی های خاص این محصول در طراحی زیبا، کارکرد بی صداو ساخت قطعات سیلندر ازاستیل 304 و همچنین تیغه های آسیاب از استیل سخت شده با عمر طولانی میباشد.همچنینی در ساخت دستگاه کره ساز کلیه استانداردهای بهداشتی و غذایی مد نظراین شرکت قرار گرفته است. تجهیز دستگاه ارده گیری به اینورتر کنترل دور موتور، علاوه بر قابلیت تنظیم سرعت دستگاه، باعث کاهش 30 درصدی مصرف انرزی و افزایش طول عمر موتوردستگاه می شود. همچنین بهره گیری از فن خنک کننده الکتروموتور از بالا رفتن حرارتموتور و آسیب دیدن به دستگاه در سرعت های پایین و کارکرد طولانی جلوگیری می کند.ظرفیت این دستگاه تولید 30 کیلوگرم کره در ساعت می باشد.

کره بادام‌زمینی

بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد فواید سلامتی مغزها شامل کاهش خطر بیماری‌هایقلبی عروقی یا عوامل زمینه‌ساز آن‌هاست اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهدممکن است مغزها به کاهش بیماری‌های دیگری نیز کمک کنند مثلاً کره بادام‌زمینی منبع ماده شیمیایی گیاهی ریزوراترول (resveratrol) است (ماده‌ای که در پوست انگور نیز وجود دارد).مطالعه اخیر در آلمان نشان داد که این ماده تأثیر پیشگیری‌کننده برای سرطان کولورکتال (روده) دارد.نکته جالب این است که بادام‌زمینی درواقع یکی از حبوبات (از خانواده باقلائیان) بومیامریکای جنوبی است که ظاهر و طعمی همانند مغزها دارد.بادام‌زمینی ازنظر تغذیه‌ای نیز همانند مغزها است. حدود نیمی از وزن آن چربی استو بقیه وزنش تقریباً به‌طور مساوی پروتئین و کربوهیدرات (همراه با فیبر) است. حدودنیمی از کل چربی بادام‌زمینی چربی‌های تک پیوندی اشباع‌نشده هستند. این همانچربی است که با سطح سالم‌تر لیپیدهای خون مرتبط است. یک‌سوم چربی آن راچربی‌های چند غیراشباع (Polyunsaturated) تشکیل می‌دهد که کاملاً در بادام‌زمینیاز اسیدهای چرب امگا-6 تشکیل‌شده است. حدود14% چربی آن، به‌طور طبیعی اشباع‌شده است.

بادام زمينی و کره ی آناين كره‌ ضد كلسترول است

کره بادام زميني براي كساني كه مستعد ابتلا به بيماري‌هاي قلبي هستند، مفيدمي باشد، زيرا چربي‌هاي موجود در بادام‌زميني از نوع چربي‌هاي خوب هستند. بهعلاوه داراي فيتوسترول است که ساختاري شبيه به کلسترول موجود در غذاهايحيواني دارد، با اين تفاوت که بر خلاف کلسترول، فيتوسترول براي سلامت قلب وعروق مضر نيست.

خواص کره بادام زمینی

برخی کره بادام زمینی را بر روی نان تست مالیده و به عنوان صبحانه میل می‌کنندو برخی در خمیر کیک و کلوچه از آن استفاده می‌کنند، به هر شکلی که استفادهشود غذای بسیار جذاب و پرطرفداری است که اگر یک‌بار آن را خریداری کنید،بعدازآن همیشه یک بسته کره بادام‌زمینی در آشپزخانه خود خواهید داشت.همانند بسیاری از کره‌های مغزهای گیاهی، کره بادام‌زمینی نیز حاوی چربی وکالری بسیار بالایی است (حدود 90 کالری و 16 گرم چربی در هر 2قاشق غذاخوری).خبر خوب این است که با خوردن 2 قاشق کره بادام‌زمینی علاوه بر دریافت 190 کالری، مقدار بسیاری زیادی مواد مغذی نیز دریافت می‌کنید. مغزها و کره‌های آن‌ها منبع بسیارخوبی برای پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی هستند.در سال 2003 سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا ادعای فواید سلامتی برایکره بادام‌زمینی و برخی مغزهای گیاهی را تأیید کرد و اعلام کرد شواهد علمینشان می‌دهد که خوردن بیشتر مغزهای گیاهی به مقدار 42 گرم در روز به‌عنوان بخشی از برنامه غذایی کم کلسترول و کم‌چربی اشباع‌شده) می‌تواندخطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

ضد سرطان

تحقيقات ديگري نشان داده اند كه مصرف يک واحد بادام‌زميني (10 عدد بادام زميني)در هفته مي‌تواند از بروز سرطان روده در زنان پيشگيري کند. فيتوسترول موجود دربادام‌زميني و کره بادام‌زميني نيز مي‌تواند رشد سلو‌ل‌هاي سرطان پستان، روده بزرگ و پروستات را کند كرده و حتي از بروز سرطان ريه در افراد مستعد بكاهد. به‌علاوه،بادام‌زميني حاوي نوعي آنتي‌اکسيدان به نام رزوراترول است که مي‌تواند به نوعيترکيب ضدسرطاني به نام پيساتانول تغيير شکل يابد. اين تغيير شکل به کمک نوعيآنزيم که در تومورهاي سرطاني يافت مي‌شود، ايجاد مي‌شود و به اين ترتيب مانعرشد تومورها خواهد شد.دستگاه کره بادام زمینی

ضد ديابت

جالب است بدانيد ثابت شده که مصرف منظم کره بادام‌زميني (حداقل 5 قاشق غذاخوري در هفته)مي‌تواند از بروز ديابت نوع 2 در زنان پيشگيري کند. فيبر و منيزيم موجود در کره بادام‌زمينياز جمله دلايل خاصيت ضدديابتي اين ماده غذايي هستند.

دشمن سنگ كيسه صفرا

تحقيقات بي‌شماري نشان داده اند مصرف مرتب کره بادام‌زميني مي‌تواند احتمالابتلا به سنگ صفرا را در مردان و احتمال برداشتن کيسه صفرا را در زنان کاهش دهد.دليل اين خاصيت بادام زميني نيز وجود فيبرهاي غذايي، فيتوسترول و منيزيم است.

مطالعه 20ساله روي بيش از 80 هزار زن نشان مي‌دهد زناني که حداقل دو قاشقغذاخوري بادام‌زميني يا کره بادام‌زميني در هفته مصرف مي‌کنند تا 25 درصد کمتر بهسنگ صفرا مبتلا مي‌شوند.شايد باور نکنيد، اما اين راه ساده و آساني براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري است.

بادام زميني و كره‌آن

از سوي ديگر، گاهي پزشک به افرادي كه مستعد ابتلا به سنگ كليه و مثانه هستند،توصيه مي‌کند از خوردن مواد غذايي حاوي اگزالات‌ها از جمله بادام زميني و كره‌ يآن خودداري کنند، زيرا اين ترکيبات احتمال بروز اين سنگ‌ها را بالا مي برند.

يادتان نرود كه کره بادام‌زميني طبيعي را مي‌توان براي يک يا دو هفته در هواي آزادو دو ماه در يخچال‌ نگه داشت.

طرز تهیه

برای تهیهٔ کرهٔ بادام زمینی در خانه، ابتدا ۵۰۰ گرم بادام زمینی پوست کنده را با مقداری آب مخلوط کرده و می‌جوشانیم تا حدی که کمی پخته شود اما له نگردد. سپس با آبکش کردن آن، ۴۰۰ گرم روغن گیاهی مانند روغن گردو، بادام زمینی یا نارگیل را به همراه یک چهارم قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کرده و در مخلوط‌کن می ریزیم تا به صورت کره درآید.

اغلب کرهٔ بادام زمینی را به صورت شیرین مصرف می‌کنند، برای این منظور می‌توان شیرین‌کننده‌هایی ازجمله شکر یا عسل را نیز به آن اضافه کرد. هم چنین می‌توان تکه‌های خرد شدهٔ بادام زمینی را نیز در پایان به آن اضافه نمود. در ضمن، هر 32 گرم کره بادام‌زميني حدود 50 ميلي‌گرم فيتوسترول دارد و بررسي‌هانشان داده مصرف روزانه 2 گرم فيتوسترول مي‌تواند تا 10 درصد از ميزان کلسترول LDLيا کلسترول بد بکاهد و در صورتي که فرد رژيم کم چربي داشته باشد، مي‌تواند ميزانکلسترول بد را تا 20 درصد پايين آورد.دستگاه کره بادام زمینیدر كل تحقيقات نشان داده اند که مصرف حداقل 4 بار بادام‌زميني در هفته، تا 37 درصداز خطر بيماري‌هاي قلبي مي‌کاهد. پس اگر مي‌خواهيد از بيماري‌هاي قلبي در امانباشيد، از يک مشت بادام‌زميني (حاوي ده عدد) يا يک قاشق غذاخوري کره بادام‌زميني آن هم 4 بار در هفته شروع كنيد.

نحوه کار دستگاه کره گیر و ارده گیر

دستگاه کره‌گیر و ارده‌گیری رومیزی دارای اندازه‌های کوچک‌تر و توان تولیدی پایین‌تری هستند و بیشتر در کسب و کار‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.دستگاه کره و ارده‌گیر دارای دو سنگ است که سنگ بالایی ثابت و سنگ پایین متحرک است.مکانیزم این دستگاه به صورت چرخش سطح به سطح و پرسرعت دو سنگ دوار دایره‌ای شکل آجدار است. دستگاه کره‌گیر و ارده‌گیر دارای دو سنگ است که همانند آسیاب کار می کنند.سنگ بالایی ثابت است و سنگ پایینی با سرعت می‌چرخد. در این شرایط دانه‌ها و مواد غذایی در میان دو سنگ قرار می‌گیرند و گردش سنگ موجب له شدن ماده غذایی و ایجاد ارده و کره می‌شود. فاصله موجود میان سنگ‌ها و همچنین میزان گردش بر میزان نرمی ارده و کره تاثیر خواهد گذاشت. هر مقدار دستگاه بزرگتر شود، سرعت گردش سنگ بیشتر و اندازه آن بزرگتر می‌شود تا توان تولیدی دستگاه افزایش پیدا کند.

محصولات تولیدی به وسیله دستگاه کره گیر و ارده گیر

  • کره پسته
  • کره گردو
  • کره بادام زمینی
  • کره و کرم کنجد
  • ارده و شیره انگور
  • ارده و شیره خرما
  • شیر سویا
  • شیر بادام زمینی

نکاتی برای خرید دستگاه کره بادام زمینی

هنگام خرید کره بادام‌زمینی به دنبال محصولات طبیعی که چربی یا شکر افزوده ندارندیا مقدار آن بسیار کم است باشید. برخی شرکت‌ها روغن‌های هیدروژنه بخشی نیز بهنوع معمول کره بادام‌زمینی اضافه می‌کنند و بسته به مقداری که افزوده می‌شود، ممکناست چربی‌های ترنس نیز در آن وجود داشته باشند. دستگاه کره بادام زمینیاز نظر سدیم حتی طبیعی ترین برندهای کره بادام زمینی، مقداری نمک برای طعم به آن می‌افزایند.اگرچه با مقدار کم آن نیز می‌توان طعم خوبی ایجاد کرد و حدود 120 میلی‌گرم سدیم در هردو قاشق غذاخوری معمولاً مطلوب است.

جهت خرید دستگاه و کسب اطلاعاتبیشتر با شماره 09198133354 تماس بگیرید.

مقاله در حال بروزرسانی می باشد...نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...