خرید سنگ
to top

کود کامل گرانوله


1819
زمان مطالعه: 7 دقیقه, 43 ثانیه

کود کامل گرانوله - قیمت کود کامل گرانوله - زمان مصرف کود کامل گرانوله - قیمت کود کامل گرانوله - ترکیبات کود کامل گرانوله - فواید استفاده از کود کامل گرانوله - انواع بسته بندی کود کامل گرانوله - آدرس کارخانه کود کامل گرانولهکود کامل گرانوله سهیم شو

کود کامل گرانوله - قیمت کود کامل گرانوله - زمان مصرف کود کامل گرانوله - قیمت کود کامل گرانوله - ترکیبات کود کامل گرانوله - فواید استفاده از کود کامل گرانوله - انواع بسته بندی کود کامل گرانوله - آدرس کارخانه کود کامل گرانوله

کود کامل گرانوله چیست؟

منظور از کود کامل وجود عناصر اصلی و ریز مغذی‌های مورد نیاز گیاهان در یک کود می‌باشد. این عناصر شامل نیتروژن - فسفر و پتاسیم می‌باشد.

براساس سهولت در مصرف و پخش کود به صورت گرانولی تولید شده است.

کود کامل گرانوله چگونه ساخته می‌شود؟

برای تولید کود کامل گرانوله ارگانیک نیاز به مواد زیر می‌باشد:

ورمی کمپوست

کمپوست مصرف شده قارچ بدونه خاک

گوگرد معدنی

کود مرغی

کود گاوی

کود کبوتر

لئوناردیت

بنتونیت

خاک آهن‌دار

خاک فسفر‌دار

اسید هیومیک طبیعی

باکتری مولد نیتروژن و فسفر

هوموس

خاکستر چوب

مراحل تولید کود کامل ارگانیک گرانوله چگونه است؟

ورمی کمپوست تولید شده سرند شده و کرم‌ها جدا می‌شود و توسط سرند به پودر تبدیل می‌شود. توجه کنید، هر چقدر مواد پودری شوند روند گرانول شدن راحت‌ترانجام می‌شود و به میزان ذکر شده در دستور فرمولاسیون به مواد دیگر که جداگانه پودر شدند مخلوط می‌شود.

برای تولید اسید هیومیک طبیعی باید لئوناردیت آسیاب شده و در یک روند 72 ساعته اسید آن آزاد شده و به یک گل سیاه تبدیل می‌شود و بعد از خشکاندن و پودر کردن به میزان یاد شده در فرمولاسیون به سایر ترکیبات مخلوط می‌شود.

برای کاهش ph کود به اندازه مطلوب یک کود گوگرد معدنی افزوده می‌شود.

به علت سبک بودن و حجم بالاتر کودهای حیوانی باید در مراحل پایانی با مواد ترکیب شود.

میزان تامین عناصر با فرمولی که توسط ما تنظیم شده به صورت زیر است:

عناصر ماکرو: شامل ازت، فسفر، پتاسیم قابل جذب به میزان جمعا بین ۶ تا ۸ درصد که باتوجه به منبع آلی آن ۱۰۰% قابل جذب بوده و هیچ یک از مضرات عناصر شیمیایی رایج را به‌همراه ندارد از محل کودهای حیوانی و ورمی کمپوست تامین می‌شود

عناصر میکرو: شامل روی، آهن، منیزیم، منگنز، مس، ید، . . . که با مقادیر قابل قبول جمعا بین ۲ تا ۳درصد از حجم کود را شامل می‌شوند و ۱۰۰% قابل جذب بوده و با توجه به منشا آلی آن از ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی برخوردار هستند و برای زمین و گیاه بسیار سودمند واقع می‌شوند. که از محل خاک‌های معدنی افزوده شده بدست می‌آید.

ماده آلی (OM): که به میزان وزنی ۵۰ درصد و مقدار ترکیبی بین ۱۵ تا ۳۰ درصد در این کود موجود می‌باشد و موجب احیا و بازسازی بافت خاک شده و از فرسایش خاک‌های مورد استهلاک جلوگیری می‌کند و عملکرد را در واحد سطح بالا می‌برد. ضمن اینکه بخاطر فعال بودن میکرو ارگانیسم‌های موجود در آن و فعل و انفعالات دایمی موجود آن، بافت خاک سبک شده و از حالت فشردگی بیش از حد خارج می‌شود و آب خور خاک افزایش پیدا می‌کند که ضمن آن، بازده آبیاری خاک کشاورزی بالاتر می‌رود و باعث می‌شود تا در مدت زمان کوتاهی شاهد کاهش یافتن نیاز زمین به آبیاری در واحد سطح باشیم که این مسئله در کنار دیگر مزایای افزایش ماده آلی خاک به افزایش راندمان آبیاری می‌انجامد. این خاصیت از محل ترکیبات هوموس و ورمی کمپوست و مواد آلی کودهای حیوانی تامین می‌شود.

کربن آلی (OC): ضمن حاصلخیز کردن خاک و بازسازی بافت خاک، باعث افزایش قدرت سوخت و ساز و همگونی و ترکیب عناصر با خاک می‌شود و باعث می‌شود عناصر اضافی موجود در زمین کشاورزی نیز بصورت قابل جذب درآمده و به همراه عناصر موجود در کود کامل میکرو به افزایش بازده محصول کمک کنند.و از محل ترکیبات هوموس و لئوناردیت تامین می‌شود.

اسید هیومیک: ماده‌ای است آلی و بسیار ارزشمند با کاربرد سرعت بخشیدن به رشد گیاه که از ترکیبات کمیاب آلی بوجود می‌آید و محرکی قوی و اثر بخش برای رشد کمی و کیفی محصول می‌باشد. این ماده به مقدار بین 7 درصد تا 10 درصد در این کود کامل میکرو موجود می‌باشد.که از محل ترکیبات لئوناردیت و بازهای طبیعی حاصل می‌شود

اسید فولویک: ماده‌ای است بسیار موثر برای رشد کمی و کیفی محصول که باعث طراوت و شادابی گیاه نیز می‌شود و افزایش کیفیت خاک کشاورزی را نیز بر عهده دارد. این ماده نیز به میزان بین ۴ درصد تا ۷ درصد در کود کامل میکرو وجود دارد که از محل اختلاط لئوناردیت حاصل می‌شود.

گوگرد: گوگرد به عنوان موثرترین ماده برای کاهش و اصلاح قلیایی بودن خاک و اصلاح بافت خاک‌هایی است که در اثر رسوبات شیمیایی ناشی از مصرف بی‌رویه‌ی کودهای شیمیایی دچار فرسایش شده‌اند شناخته شده است. ضمن اینکه خاک کشاورزی را از حالت قلیایی خارج می‌کند، عملیات پرهزینه سم زدایی و آفت‌کشی را نیز در خاک به بهترین نحو ممکن و با کمترین هزینه‌ی تحمیلی به انجام می‌رساند. در کود میکرو کامل گرانوله گلشن کود ایرانیان مقدار بین 4 تا 7درصد گوگرد وجود دارد که از محل گوگرد معدنی خوریان سمنان تامین می‌شود.

بعد از ترکیب و میکس همه مواد باکتری مولد نیتروژن و فسفر به مواد اضافه می‌شود و در شرایط دما و رطوبت مناسب به مدت 15 روز نگهداری می‌شود و باکتری فعال شده و مخلوط ما یکدست شده و نیتروژن بالای 4 درصد و فسفر 3 درصد و پتاسیم 3 درصد و گوگرد قابل جذب 7 درصد و اسید هیومیک 8 درصدی پیدا می‌کند.

این ترکیب به رنگ مشکی و بدونه بو می‌باشد و آماده تولید می‌باشد.

این مخلوط به صورت کلوخه بوده و مجددا باید آسیاب گردد.

پودر حاصله وارد خط تولید شده و به گرانول تبدیل می‌شود و جهت از بین رفتن قارچ‌ها و بذر گیاهان هرز از کوره خشک کن رد شده و بسته‌بندی می‌شود.

ما این کود را در سه نوع عرضه می کنیم:

- کود کامل ارگانیک گرانوله با دانه‌بندی 3 تا 5 میلیمتر در کیسه‌های 50 کیلویی مناسب بذر پاش و پال کود با ماندگاری سه ماه در خاک و تامین مواد مورد نیاز گیاه در طول این سه ماه

- کود کامل ارگانیک با دانه‌بندی 1 تا 3 میل در کیسه‌های 25 کیلویی مناسب شخم و بذر پاش با اثر بخشی سریع‌تر در مدت 15 روز و ماندگاری دو ماه

- کود کامل ارگانیک با دانه‌بندی پودری در کیسه‌های 50 کیلویی و فله‌ای جهت مخلوط در آب و ترکیب با خط استفاده می‌شود

ما تعهد کتبی برای اثر بخشی کامل به شما می‌دهیم

میزان مصرف کود در هر گیاه:

در زمان شخم زمین‌های گندم و جو و ذرت به اذای هر هکتار 1200 کیلو نیاز است

برای زمین‌های صیفی‌جات برای هکتاری 3000 کیلو لازم

برای درختان میوه به ازای هر سال از عمر درخت 300 گرم لازم است به صورت چال کودی مناسب‌تر می‌باشد

زمان مصرف کود کامل گرانوله کی می‌باشد؟

برای اثر بخشی بهتر این کود می‌توانید در چهار نوبت این کود را مصرف کنید

1- زمان آماده سازی زمین و شخم

2- در زمان بیداری درختان برای شاخه‌زایی

3- فصل بهار برای گل‌دهی بیشتر

4- زمان میوه‌دهی برای بیشترکردن میزان باردهی گیاه

انواع بسته‌بندی‌های کود کامل

1- کیسه 50 کیلویی

2- کیسه 25 کیلویی

3- کیسه 10 کیلویی

4- کیسه 5 کیلویی

5- پاکت یک کیلویی

6- پاکت نیم کیلویی

اگر دقت بالاتر لازم داشتید آنالیز خاک را برای ما می‌فرستید و کارشناس آزمایشگاه ما فرمول مناسب زمین شما را نسخه کرده و نسبت به خاک شما کود مناسب تولید می‌گردد. توجه نمایید، برای رعایت فرمول کد شده ما توسط اداره خاک و آب، هرگونه تغییر در فرمول برای تولید کود سفارشی در کیسه‌های سفید یا به صورت فله‌ای به شما عرضه خواهد شد.

نحوه فروش کود کامل ارگانیک گرانولی به صورت زیر است:

میزان سفارش و محل استفاده و نوع درخواستی و نوع گیاه و کشت خود را با پیامک به اطلاع ما برسانید شماره 09198133353 جهت ارتباط از این طریق است.

کارشناس ما با شما تماس گرفته و پیش فاکتوری برای شما ارسال می گردد ( توجه نمایید: در صورت نیاز به پیش فاکتور رسمی به میزان 9% به قیمت فاکتور اضافه خواهد شد )

برای خریدهای بالای 20 تن نصف هزینه حمل به عهده ماست و کمتر از این میزان حمل از محل کارخانه به عهده خریدار می‌باشد

به دوستانی که معرف ما باشند و برای فروش فعالیت کنند، جایزه 10% تعلق خواهد گرفت - هر 10 گونی یک گونی رایگان دریافت خواهند کرد

آرزوی ما موفقیت کشاورزان عزیز است و تولید محصولی ارگانیک و سالم برای تربیت انسان‌های سالم و شاد می‌باشد

در پناه حق باشیدنظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...