خرید سنگ
to top

شاید به جرات بتوان گفت کپسول و پَد قهوه تحول بزرگی را در زمینه تهیه قهوه در کوتاه ترین زمان ممکن و به سادگی هرچه تمام تر فراهم آورده اند


632
زمان مطالعه: 5 دقیقه, 6 ثانیه

پد قهوه - کپسول قهوه - تفاوت پد قهوه با کپسول قهوه - انواع دستگاه برای پد قهوه - انواع دستگاه برای کپسول قهوهپد قهوه - کپسول قهوه - تفاوت پد قهوه با کپسول قهوه - انواع دستگاه برای پد قهوه - انواع دستگاه برای کپسول قهوه

مقدمه ای درباره کپسول قهوه

شاید به جرات بتوان گفت کپسول و پَد قهوه تحول بزرگی را در زمینه تهیه قهوه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به سادگی هرچه تمام‌تر فراهم آورده‌اند. کپسول و پد قهوه ظروف و بسته بندی‌هایی استاندارد از قهوه هستند که میزان مشخصی از پودر قهوه را در خود جای داده‌اند تا یک نوشیدنی لذیذ قهوه (اسپرسو) را برای شما به سادگی و سریع تهیه نمایند. قهوه اسپرسویی خوش طعم و عطر همچون یک باریستای نیمه حرفه‌ای که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به آسانی و بدون نیاز به هیچگونه مهارت خاصی می‌توان تهیه نمود.

ساختار کپسول قهوه

بطور کلی ساختار کپسول قهوه تشکیل شده از قسمت‌های درپوش (از جنس آلومینیوم)، فیلتر بالایی (در برخی کپسول ها وجود ندارد)، بدنه اصلی حاوی پودر قهوه (ازجنس آلومینیوم یا پلاستیک) و فیلتر زیرین که در تصویر زیر نشان داده شده:

در ادامه به معرفی و بررسی موارد زیر پرداخته شده است :

1) کپسول قهوه نسپرسو و سازگار با دستگاه‌های نسپرسو Nespresso Coffee Capsule and Nespresso Compatible Coffee Capsule

2) کپسول دولچه گوستو Dolce Gusto Capsule

3) پَد قهوه (قهوه پَدی) - Coffee Pod

4) کپسول قهوه نسپرسو و سازگار با دستگاه‌های نسپرسو - Nespresso Coffee Capsule and Nespresso Compatible Coffee Capsule (بالا)

ابداع کننده و رهبر بازار کپسول‌های قهوه، شرکت نِسپرِسو (Nespresso – 1986 Lausanne, Switzerland) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد از مجموعه شرکت‌های غذایی نستله (Nestle – 1866 Vevey, Vaud, Switzerland) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد کشور سوئیس می‌باشد که کپسول‌های خود را از جنس آلومینیوم می‌سازد تا علاوه بر حفظ طعم و مزه قهوه درون کپسول‌ها به بازیافت آن‌ها نیز بپردازد. شرکت نِسپرسو همچنین برای عملیات بازیافت این کپسول‌های قهوه اقدامات وسیعی را با همکاری اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد نموده است.

کپسول‌های نسپرسو اغلب با وزن استاندارد 5 گرم (برای 1 شات نوشیدنی اسپرسو) تولید می‌شوند و باتوجه به اندازه و شکل ظاهری‌شان بایستی توسط دستگاه‌های مخصوصی مورد استفاده قرار گیرند. شرکت نسپرسو انواع مختلف این دستگاه‌ها را با همکاری شرکت ایتالیایی دلونگی (De'Longhi - 1902 Treviso, Italy) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد وارد بازار کرده است.

1-1) انواع کپسول‌های قهوه نسپرسو عبارتند از :

1-1-1) اینتِنسو (Intenso)

Kazaar

Dharkan

Ristretto

Arpeggio

Roma

1-1-2) اسپرسو (Espresso)

Livanto

Capriccio

Volluto

Cosi

1-1-3) تک-منطقه ای خالص (Pure Origin)

کشور هندوستان - Indriya from India

کشور کلمبیا - Rosabaya de Colombia

کشور برزیل - Dulsao do Brasil

1-1-4) لانگو (Lungo)

Fortissio Lungo

Vivalto Lungo

Linizio Lungo

1-1-5) بدون کافئین (Decaffeinato)

Decaffeinato Intenso

Decaffeinato Lungo

Decaffeinato

1-1-6) طعم دار متنوع (Variations)

وانیلی - Vanilio

کاراملی Caramelito

شکلاتی Ciocattino

همچنین انواع دستگاه های قهوه ساز کپسولی نسپرسو در تصویر زیر نمایش داده شده اند :

ذکر این نکته حائز اهمیت است که پس از اتمام حق انحصاری ساخت کپسول‌های قهوه توسط شرکت نسپرسو، سایر شرکت‌های فعال در این زمینه دست بکار شدند و جهت معرفی انواع محصولات قهوه خود اقدام به تولید کپسول‌های قهوه سازگار با دستگاه‌های نسپرسو نمودند. چراکه دستگاه‌های نسپرسو توانسته بودند به خانه‌های میلیون‌ها نفر در سراسر جهان راه پیدا کنند.

یکی از شرکت‌های معروف در زمینه قهوه، شرکت استارباکس (Starbucks – 1971 Seattle, Washington) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد است که از این قافله عقب نمانده و بلافاصله شروع به تولید کپسول‌های قهوه سازگار با دستگاه‌های نسپرسو کرد. باتوجه به محبوبیت و شهرت این برند آمریکایی بین بسیاری از مردم سراسر جهان، در مدت زمان کوتاهی توانست کپسول‌های قهوه تولید شده خود را با قیمت‌های تقریبا لوکس بفروش برساند. در زیر نمونه‌هایی از کپسول‌های قهوه شرکت استارباکس نمایش داده شده‌اند:

2-1) کپسول دولچه گوستو - Dolce Gusto Capsule (بالا)

یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت بزرگ و بین‌المللی نستله (Nestle – 1866 Vevey, Vaud, Switzerland) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد در کشور سوئیس به نام شرکت نسکافه (Nescafe – 1938 Switzerland) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد می‌باشد که ابداع کننده نوع دیگری از کپسول بحساب می‌آید. این کپسول‌ها حاوی مقدار بیشتری پودر قهوه هستند (حدود 7 گرم). این کپسول‌ها نه تنها حاوی پودر قهوه هستند بلکه با اقدام خلاقانه این شرکت کپسول‌های حاوی پودر شیر، پودر کاکائو و انواع دمنوش و چای هم تولید و به بازار عرضه شده‌اند. بنابراین باتوجه به تنوع این کپسول‌ها می‌توان انواع نوشیدنی‌های حاوی قهوه اسپرسو از جمله: کاپوچینو، لته، ماکیاتو، شکلات داغ و همچنین انواع دمنوش و چای را تهیه نمود.

برای تهیه نوشیدنی از کپسول‌های دولچه گوستو بایستی از دستگاه‌های مخصوص دولچه گوستوی نسکافه (Nescafe Dolce Gusto) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد که با همکاری شرکت ایتالیایی دلونگی (De'Longhi - 1902 Treviso, Italy) این صفحه در پنجره‌ای جدید باز خواهد شد تولید شده‌اند استفاده نمود.

3-1) پَد قهوه (قهوه پَدی) Coffee Pod (بالا)

عبارت است از کیسه‌ای کاغذی که حاوی مقدار مشخص و استانداردی از پودر قهوه می‌باشد (همانند چای کیسه‌ای ولی بشکلی منحصربفرد). همانطور که در تصاویر زیر ملاحظه می‌گردد جهت مصرف این پدهای قهوه بایستی از دستگاه‌های مخصوصی استفاده نمود. هر پد قهوه یکبار مصرف بوده و برای 1 فنجان نوشیدنی اسپرسو مورد استفاده قرار می‌گیرد.نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...