خرید سنگ
to top

همه چیز در مورد طراحی لیبل مواد غذایی


964
زمان مطالعه: 23 دقیقه, 36 ثانیه

لیبل- طراحی لیبل- لیبل مواد غذایی- طراحی لیبل مواد غذایی- لیبل محصول- مواد غذایی- صنایع غذایی- فروش مواد غذایی- لیبل کاغذی- لیبل شیشه ایچگونه لیبل مواد غذایی طراحی می شود؟

لیبل- طراحی لیبل- لیبل مواد غذایی- طراحی لیبل مواد غذایی- لیبل محصول- مواد غذایی- صنایع غذایی- فروش مواد غذایی- لیبل کاغذی- لیبل شیشه ای

لیبل برچسبی است که بر روی بسته بندی های غذا و مواد غذایی چسبانده می‌شود. این لیبل ها نشان دهنده نوع غذا می‌باشد و یا اطلاعاتی در مورد مواد غذایی به مشتری ارائه می‌دهد. در بازار پر رقابت دنیای امروز ، استفاده از لیبل مناسب و جذاب اهمیت بسیاری در جذب مشتری دارد. در لحظه انتخاب محصولی که خریدار شناختی از آن ندارد ، لیبل تاثیر بسیاری داشته و می تواند باعث افزایش فروش و سود حاصل از درامد شما شود. برچسب ها روی محصولات جزو ابتدایی ترین و مهم ترین قسمت های بسته بندی هستند. برچسب کالا ها اطلاعات مهمی از قبیل: نحوه مصرف، مواد تشکیل دهنده، هشدار های سلامتی، برند و نام تجاری شرکت و … را شامل میشوند. لیبل ها در انواع مدل های مربع ، مستطیل ، دایره و مثلث در سایز های مختلف تولید می‌شوند. اما برای داشتن لیبل های جذاب تر و متفاوت می توانید انواع طرح و فرم های دلخواه و متناسب با محصولتان را نیز سفارش دهید. انواع فرم لیبل ها از سایز 1 cm تا 40 cm قابل اجرا و تولید می باشند. به کار گیری خلاقیت مناسب در طراحی لیبل غذا ، می تواند نتیجه کار از سایر برچسب ها متمایز کند. چاپ انواع لیبل ها توسط چاپ افست انجام می شود. باید به یاد داشته باشیم که اگر قرار است تصویر محصول بر روی لیبل چاپ شود ، واقع نمایی را فراموش نکرده و از تصاویر اغراق آمیز استفاده نکنیم. انجام این کار اعتماد مخاطب را سلب نموده و احتمال انتخاب دوباره محصول را بسیار کاهش میدهد. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09202909907 خانم ناسوتی تماس حاصل فرمایید.

تعریف لیبل مواد غذایی به زبان ساده

به برچسب هایی که در اطراف محصولات غذایی قرار می گیرد تا یک سری اطلاعات را در اختیار ما قرار دهد، لیبل موادغذایی گویند. لیبل موادغذایی باید با محتوای محصول شما همخوانی داشته باشد و چنانچه هارمونی مورد نظر شکل نگیرد، هیچگاه نمی توانید نظر مشتری را به محصول خود جلب کنید.

کاربرد های لیبل غذا

 • برخی از رستوران ها و فست فود ها ، هنگام افتتاح رستوران و یا گاهی اوقات تیراژ سفارش کمی دارند.

 • در این هنگام برای کاهش هزینه ها در بخش بسته بندی مواد غذایی از جعبه و پاکت های خام و بدون خام استفاده می‌کنند.

 • با استفاده از لیبل مخصوصی که مشخصات رستوران یا فست فود ، نوع غذا و … روی آن چاپ شده و چسباندن آن بر روی بسته بندی ها ،محصول و برندشان را به مشتری معرفی می‌کنند.

 • همچنین در بعضی از بسته بندی های مواد غذایی از لیبل استفاده می‌شود که اطلاعات محصول را به مخاطب ارائه می‌کند.

 • به خصوص بسته بندی مواد غذایی که در بطری می‌باشند و امکان چاپ مستقیم بر روی بطری نیست یا هزینه بسیار بالایی دارد.

 • در برخی دیگر از بسته بندی های مواد غذایی که بعد از باز شدن بسته بندی دیگر امکان بسته شدن آن وجود ندارد نیز ، جهت جلوگیری از بیرون ریختن ، آلوده شدن ، جذب رطوبت و … محصول از لیبل استفاده می‌شود.

 • مانند بسته بندی های ماکارونی که پس از باز شدن بسته ، با استفاده از لیبل درب آن بسته می‌شود تا محصول باقی مانده محفوظ بماند .

 • لیبل مواد غذایی از نگاه مدیران شرکت ها و تولیدکنندگان مواد غذایی همچون گوی سبقت عمل می کند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شبکه چاپ، از آنجاییکه محصولات مشابه با برندهای متفاوتی در بازار هستند که قاعدتا مشتری نمی تواند از هر کدام آن ها تست کند و سپس برای خرید تصمیم گیری نماید به همین منظور مشتری در ابتدا به لیبل موادغذایی توجه می کند و چنانچه لیبل موادغذایی نظرش را جلب کرد، اقدام به خرید محصول مورد نظر می نماید. پس طرح لیبل یک انتخاب هوشمندانه در موادغذایی به شمار می رود . طرح لیبل این امکان را می دهد که بتوانید در جنگ محصولات مشابه، پیروزمندانه در بازار به تولید خود ادامه دهید.

 • متنی که پیش روی شما قرار گرفته، فوت و فن ربودن گوی سبقت از دست رقیبانتان را به شما آموزش می دهد. لذا برای دریافت راهنمای طراحی لیبل مواد غذایی، ادامه مطلب را از دست ندهید.

هفت اصل طراحی لیبل مواد غذایی

 • رنگ

پیش از چاپ لیبل موادغذایی، مطمئن شوید که رنگ لیبل‌تان متناسب با بسته بندی محصول شماست. این تناسب زمانی شکل می گیرد که هم نوشته های روی برچسب خوانا و هم محتویات محصول قابل تشخیص باشند. در طراحی لیبل باید از فونتی استفاده کنیم که به راحتی برای تمام اقشار جامعه قابل خواندن باشد، زیرا بر روی لیبل های غذا اطلاعات محصول درج می شود و مشتری به هنگام خرید نیاز دارد که راحت بتواندبا اطلاعات محصول را دریافت کند . سرعت به استفاده از تصاویر برند. رنگ انتخابی برای طراحی لیبل تاثیر عمیقی روی نظر مشتری نسبت به محصول و برند شما خواهد گذاشت. شما می بایست درباره روانشناسی رنگ و تاثیر آن روی درک مخاطب از محصول در نگاه اول مطالعه نمایید. همیشه به دنبال رنگ های روشن باشید که محصولات شما را از بقیه متمایز کند. مشتریان علاقه دارند که در مدت زمان کمی با تصاویر ارتباط برقرار کنند و بتوانند برای خرید یا عدم خرید محصول تصمیم گیری نمایند. عکس ها رازها و نکات مهمی از محصول شما را برای مشتری برملا می کنند. به عنوان مثال، اگر محصول شما یک ماست باشد و یک تصویر موز روی زده باشید، مشتریان ناخودآگاه متوجه می شوند که محصول شما با طعم موز می باشد.

 • فونت نوشته

باید به این مهم دست یابید که اطلاعات روی لیبل موادغذایی را برای دل خودتان چاپ نمی کنید. سایز و فونتی که برای نوشته انتخاب می کنید، باید برای هر شخصی با هر رده سنی قابل فهم باشد. لذا سایز و فونت نوشته ها پیش از چاپ اهمیت پیدا می کند. بدیهی است که نام شرکت و نام محصول می بایست بزرگتر از سایر اطلاعات همچون ارزش غذایی، آدرس کارخانه و ... درج شود. استفاده از فونت های پیچیده و ناخوانا در این مواقع، این توانایی را از مخاطب می گیرد. فونت ها نقش مهمی را در طراحی لیبل محصول ایفا می نمایند. فونت ها به شما کمک می کنند تا بتوانید قبل از انتخاب فونتی که برای استفاده در برچسب محصول خود استفاده می کنید، بازار هدف خود را به خوبی بررسی و موشکافی کنید. در انتخاب رنگ مورد استفاده در طراحی لیبل، در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن و منطقه هدف می تواند به انتخاب فونت مناسب نیز به شما کمک نماید. در نتیجه، هرگز از بیش از دو فونت برای طراحی لیبل استفاده نکنید، وگرنه مشتری خود را گیج و ناراضی خواهید نمود. همچنین، سایز فونت می بایست با سایز لیبل همخوانی داشته باشد.

 • خلاقیت

در ابتدای متن عنوان کردیم که لیبل مواد غذایی گوی سبقت شماست. این گوی سبقت بدون خلاقیت بی معنا خواهد بود چرا که ممکن است شما رنگ، سایز و فونت نوشته را طبق استاندارد رعایت کرده باشید (کاری که همتاهای شما قطعا انجام خواهند داد) اما در بحث خلاقیت،اگر کم کاری کنید ،مطمئن باشید در این صورت یک ضرر هنگفتی نصیب محصولتان خواهید کرد، چرا که در عصری که طراحان و گرافیست های زبردست توانایی خلق طرح های خلاق و جذاب دارند، استفاده نکردن از این فرصت طلایی به نشانه ی باخت شما خواهد بود.ممکن است برای خودتان هم پیش آمده که در بین کالاهای مشابه، محصولی را انتخاب کرده اید که برچسبش نسبت به سایرین، خلاق تر و جذاب تر بوده .

 • مخاطب شناسی

پیش از چاپ لیبل موادغذایی به این موضوع فکر کنید که بازار هدف شما را چه افرادی تشکیل می دهند. اگر قشر کودکان مورد نظر شماست، بهتر است خیلی خلاقانه تر و فکر شده تر نسبت به چاپ و طراحی لیبل موادغذایی عمل کنید این موضوع در زمان طراحی لیبل بطری اهمیت بیشتری پیدا می کند، چرا که جنس بسته بندی بطری ها مستحکم تر بوده و قابلیت اعمال خلاقیت های بیشتری را دارد بیشتر کودکان محو قالب محصول و لیبل موادغذایی می شوند، پس این مورد را بسیار جدی بگیرید.

 • الهام و تقلید

لیبل موادغذایی شما به هیچ وجه نباید سمت و سوی تقلیدی به خود بگیرد. اجازه ی الهام گرفتن دارید اما کپی برداری از یک برند دیگر، جرمی نابخشودنی از نظر مشتری خواهد بود . زیرا در این صورت مشتری معتقد است به مخاطب بی احترامی شده و حاضر نبوده اید حداقل زمانی را صرف طراحی لیبل مواد غذایی کنید. متاسفانه برخی افراد بخاطر ترس از قیمت طراحی لیبل مواد غذایی دست به کپی برداری می زنند، فارغ از اینکه نمی دانند خساستشان به قیمت بر باد رفتن سرمایه‌شان تمام خواهد شد.

 • جنس و سایز

آخرین موردی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، جنس و سایز لیبل مواد غذاییست. توجه داشته باشید که این مورد باید متناسب با نوع محصول و مدل بسته بندی باشد. به طور مثال اگر می خواهید محتوای محصول شما قابل مشاهده باشد، می بایست از لیبل مواد غذایی شفاف و روشن استفاده کنید. اگر کالای شما دارای بسته بندی مستحکم است، باید لیبل مواد غذایی ضخیم به کارببرید . مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است اگر محصول شما فریز شده است، حتما حتما حتما باید لیبل مواد غذایی‌ ای که استفاده می کنید، ضد آب باشد. مواردی مشاهده شده که یک محصول پس از خروج از فریزر، لیبلش دیگر قابل خواندن نبوده و از بین رفته است. لذا اگر کالایی دارید که با آب و یخ سر و کار دارد، حتما برچسبتان را ضد آب انتخاب نمایید.

اهمیت مواد یا متریال بکار رفته در چاپ لیبل

لیبل محصولات شما باید جذابیت برای لمس کردن و استفاده از حس لامسه داشته باشند و مشتریان شما را بیشتر از فعال کردن حس بینایی و دیدن، درگیر لمس کردن کند. با استفاده از مواد و متریالی که باعث ایجاد تعامل بین محصول و مشتریان شما می شود، چیزی جدید و نوآورانه ارائه به مشتری دهید.

ابزار طراحی لیبل

استفاده از نرم افزارهایی مانند Adobe Suite، Microsoft Word، و Canava برای طراحی لیبل به شما توصیه می شود.

نکات مهم در طراحی لیبل

• در طراحی لیبل مواد غذایی سعی کنید تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری را در لیبل بگنجانید.

• به بسته بندی و جعبه محصول خود اهمیت دهید.

• اندازه، قالب و نوع بسته بندی محصول در لیبل طراحی شده شما نمود پیدا خواهد کرد و اگر بسته بندی بد و لیبل خوب باشد، اصلاً به چشم نخواهد آمد.

• تمام فضا لیبل را پر نکنید و جای خالی نیز در لیبل بگذارید.

انواع جنس لیبل

 • لیبل کاغذی

لیبل کاغذی پر کاربردترین نوع لیبل است که برای انواع بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و از قیمت مناسبی برخوردار می باشد. این جنس لیبل در دو نوع روکش سلفون (سلفون مات و براق) و روکش UV قابل تولید است. استفاده از سلفون و UV سبب استحکام بیشتر لیبل می‌شود. در صورت دلخواه لیبل های طلاکوب و نقره کوب نیز قابل تولید هستند که جلوه خاصی به کار شما می بخشد.

 • لیبل pvc

لیبل های PVC از جنس پلاستیک تولید شده و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت ، گرما و سرما می باشد.سطح آن بسیار صاف و صیقلی است و چاپ با کیفیتی را ارائه می دهد. همچنین دارای قابلیت کشسانی قابل توجهی می باشداز لیبل های PVC در بسته بندی محصولاتی که نیاز به لیبلی مقاوم و ضد آب دارند استفاده میشود.

 • لیبل شیشه ای

لیبل های شیشه ای یا شفاف برای بسته بندی محصولاتی که نیاز است از داخل ظروف بسته بندی دیده شوند استفاده می شود. همچین بر روی بطری های روغن ، آب معدنی ، آبمیوه و … نیز لیبل های شیشه ای به کار برده می شوند. لیبل های شیشه ای نیز دارای مقاومت مناسبی بوده و ضد آب می باشند.

لیبل شیشه ای

مراحل طراحی لیبل

اگر شما تابحال لیبلی طراحی نکرده باشید، بسته بندی محصول و طراحی لیبل محصول توسط خودتان می تواند برایتان دشوار باشد، به خصوص اگر در مراحل اولیه باشید. در ادامه، مراحل طراحی لیبل را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

مرحله ۱ – آماده سازی، برنامه ریزی و تحقیق

برای دستیابی به هدفتان یا چشم اندازی خاص برای بسته بندی چاپ شده سفارشی یا لیبل های سفارشی ، باید در مورد چگونگی انجام آن برنامه ریزی کنید. در این مرحله شما می بایست درباره موضوعات زیر به جمع بندی رسیده باشید:

• ابعاد بسته بندی لیبل شما

• نوع بسته بندی محصول

• داستان برند شما

مرحله ۲ – شناسایی و تعیین داستان برند شما

محتوای لیبلی که برای طراحی و چاپ سفارش می دهید نوع قدرتمندی از بازاریابی و تبلیغات است که باید قوی ترین نکات در مورد کسب و کار و محصولات شما را شامل شود. سعی کنید درباره برند و محصول خود در رسانه های ارتباطی مختلف مانند: وبسایت، شبکه های اجتماعی، تبلیغات چاپی، … صحبت کنید. در این مرحله، باید توجه داشته باشید که داستان درباره برند تنها اضافه کردن یک شعار جذاب نیست. داستان برند شامل تاریخچه، معیارها، خصوصیات، و شمای کلی شرکت و یا واحد صنعتی شما می باشد.

مرحله ۳ – انتخاب بسته بندی مناسب و تعیین مشخصات لیبل سفارشی

در این مرحله از طراحی لیبل، شما باید تصمیم گرفته باشید که چه نوع بسته بندی خارجی باید محصول شما را در خود جای دهد. این طراحی بسته بندی بیرونی باید با طراحی لیبل محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شما مطابقت داشته باشد تا هم برای ارائه به مشتری و هم نمایش موثرتر محصولات شما مفید باشد.

 • مواد به کار رفته شده در لیبل

مطمئن شوید که موادی را انتخاب کنید که از نظر کاربرد و نه صرفاً زیبایی شناختی، با محصول شما بهترین تطابق را داشته باشد.

 • چاپ لیبل

چاپ لیبل محصول مورد نظر شما به ظاهر و حس منتقل شده پس از لمس لیبل توسط مشتری اشاره دارد. لمینت ها و لاک ها پوشش هایی هستند که برای تغییر روکش روی لیبل شما استفاده می شوند. این پوشش ‌ها می ‌توانند رنگها را زنده تر کنند، جلوه های جالبی به آنها اضافه کنند، یا مواد لیبل طبیعی براق را مات کنند تا با بسته‌ بندی مطابقت داشته باشد و مقداری بافت به سطح برچسب بدهد تا امکان نوشتن برای شما فراهم شود. دو نوع چاپ برای لیبل پیشنهاد می شود: چاپ براق و چاپ مات.

 • اندازه و شکل لیبل

در نظر گرفتن که جزئیات دقیق بسته بندی و محصول بسیار مهم است. سایز لیبل سفارشی شما به قسمتهای برچسب گذاری شده محصول شما بستگی دارد.

مرحله ۴ – طراحی لیبل محصول

برای طراحی لیبل محصول به این نکات توجه داشته باشید:

 • فونت

در صورت استفاده از فونت در نام محصولات، هنگام طراحی برچسب های محصول خود، نباید از فونت های معمولی مانند آریال، کالیبری و موارد مشابه استفاده کنید. برای انتخاب فونت، ویژگی های محصول خود را در نظر بگیرید.

 • رنگ

رنگ انتخابی برای لیبل می بایست با تم محصول شما همخوانی داشته باشد. می بایست به ترکیب رنگ مورد استفاده تان توجه داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در حدود ۸۵% از مشتریان اعتقاد دارند که رنگ محصول یکی از دلایل اصلی خرید آن محصول یا خدمات است، در حالی که ۹۳% مشتریان به جلوه های ویژه به کار رفته شده در لیبل در هنگام خرید محصول اهمیت می دهند. در این مرحله نیاز است تا با کمک نرم افزارهای طراحی لیبل محصول، آن را طراحی کنید.

مرحله ۵ – تایید نهایی و چاپ لیبل

در نهایت، شما می بایست برای تهیه نیازمندی های طراحی و چاپ لیبل محصول خود برنامه ریزی داشته باشید. در مورد چک کردن چاپگر خود قبل از چاپ لیبل حساس باشید و در صورت وجود چاپگر بهتر، حتماً از آن چاپگر لیبل محصول خود را پرینت کنید. به یاد داشته باشید که عمر لیبل شما باید از طول عمر محصول شما بیشتر باشد.

 • نقش رنگ در طراحی لیبل

رنگ ها نقش مهمی را می توانند در درک ما از اشیا ایجاد کنند. اگر رنگ محصول شما مات و یا خیلی زننده باشد، مشتری اینطور فکر می کند که محصول شما جذاب نیست. رنگ ها تاثیر روان شناسانه ای روی نحوه مشاهده ما از محیط اطراف مان دارد. متخصصین برندینگ از اهمیت روان شناسی رنگ ها در طراحی لیبل محصولات استفاده می کنند.

 • شفافیت تصویر

لیبل شما می بایست به مشتری کمک کند تا بتواند لیبل را بدون استرس و سعی و تلاش خاصی بخواند. اگر رنگ برند شما دائماً روی لیبل به کار رفته و تکرار شده باشد، مشتری قادر خواهد بود تا محصول شما را به راحتی شناسایی کند. این باعث می شود تا مشتری برند شما را به طور ناخودآگاه به خاطر بسپارد و در مواقع لزوم بتواند آن را از حافظه خود بازخوانی کند.

 • طبیعت محصول و روانشناسی رنگ

اگر با محصولات سازگار با محیط زیست سر و کار دارید، داشتن یک لیبل با رنگ سبز می تواند حس بهتری را به مشتری منتقل کند. رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون مشتری، ایجاد استرس و در نتیجه تحریک مشتری خواهد شد و می تواند اشتهای مشتری را برای انتخاب محصول افزایش دهد.

 • رنگ ها و ارتباط شان با برند ها

یک مثال خوب از تاثیرگذاری رنگ روی برند، نشان دادن اخطار ابتلا به سرطان سینه با رنگ صورتی است. رنگ صورتی بسیار با سرطان سینه مرتبط است، به این دلیل که هر جا سخن از سرطان سینه شده است از این رنگ در متن یا بک گراند آن استفاده شده است.

 1. رنگ آبی نشان دهنده اعتماد و قابل اتکا بودن است.

 2. رنگ نارنجی باعث ایجاد احساس گرما و نشاط می شود.

 3. رنگ سفید با هر رنگ دیگری ترکیب پذیر بوده و بیانگر سادگی است.

 4. رنگ زرد بیشترین میزان جلب توجه را در بین رنگ ها دارد، زیرا زمانی که برای طراحی از آن استفاده می شود، قابل مشاهده ترین رنگ است.

 5. رنگ قهوه ای بیشتر برای لیبل محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده می شود و حس اطمینان خاطر و امنیت را به مشتری منتقل می کند.

 6. رنگ مشکی معمولاً برای برقراری ارتباط ضروری یا هدایت مصرف کنندگان به یک عمل یا فکر خاص استفاده می شود. این رنگ، رنگ ظرافت و آگاهی است.

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

چه اینکه در زمینه طراحی لیبل تازه کار باشید و چه اینکه تجربه چندین طراحی را داشته باشید، دانستن رایج ترین اشتباهات در طراحی لیبل برای شما مفید خواهد بود.

 • ثبات رنگ

رنگ های مناسب بسیار مهم هستند. از آنجایی که برندینگ روز به روز مهم تر می شود، رنگ ها نقش مهمی را در برندینگ ایفا می نمایند. شرکتی را برای چاپ لیبل انتخاب کنید که روی موضوع مدیریت رنگ بسیار حساس باشد و برای آن اهمیت بالایی قائل باشد. طیف رنگ ها در پرینتر های خانگی و صنعتی بسیار متفاوت هستند.

 • RGB یا CMYK

تمامی مانیتور ها بصورت پیش فرض رنگ های RGB را نشان می دهند، در حالی که اکثر پرینتر ها از طیف رنگی CMYK بهره می برند. دانستن تفاوت بین این دو طیف رنگی از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی لیبل با استفاده از طیف رنگی CMYK می تواند دید بهتری از خروجی کار به شما بدهد.

 • عکس های تیره

تیرگی عکس ها معمولاً در صورت وجود صفحه معیوب، یا خطای فایل در صورت استفاده از وضوح پایین پرینترها رخ می دهند. برای داشتن عکس های با کیفیت بالا و تصویر واضح و شفاف، از عکس های وکتور (vector) استفاده کنید. رزولوشن را می توانید بالاتر از ۳۰۰ قرار دهید تا عکسهای تان شفاف تر شوند. اگر از بارکد در لیبل خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که سایز بارکد کوچک باشد تا عکس نهایی چاپ شده روی لیبل شفاف تر شود.

 • عدم رعایت استانداردهای عملکرد

چه لیبل شما در هنگام خیس شدن، تغییر رنگ یا خراشیده شدن در حین حمل و نقل از هم بپاشد، اتصال نادرست عناصر لیبل یکی از دلایل رایج مشکلات لیبل زدن معیوب است.

 • جهت باز شدن

هنگام استفاده از لیبل ها، جهت باز شدن لیبل اهمیت بالایی دارد، بنابراین اگر با یک همکار قسمت بسته ‌بندی کار می‌ کنید، قبل از اینکه لیبل را فشار دهد، مشکلات بوجود آمده در اثر این کار را با او در میان بگذارید.

 • نداشتن فونت مناسب

اگر از فونت خاصی برای کارهای هنری خود استفاده می کنید، به این فکر کنید که ممکن است مخاطب شما این فونت را در کامپیوتر خود نصب نداشته باشد. در اختیار گذاشتن فایل فونت به همراه فایل لیبل طراحی شده بهترین راه حل این خطا است.

 • گم شدن اضافه رنگ یا Bleed

گم شدن اضافه رنگ می تواند روی کیفیت عکس شما تاثیر منفی بگذارد. نگه داشتن متن در خط نیز برای اطمینان از اینکه همه اطلاعات به درستی روی لیبل شما چاپ شده است، دارای اهمیت است.

 • خطاهای نگارشی و گرامری

مراقب نحوه نوشتن کلمات و جمله ها باشید و متن نوشته شده را دو بار چک کنید.

 • عدم استفاده از استانداردهای صنعتی در طراحی

استاندارد صنعتی برای نرم افزارهای طراحی شامل ادوب فتوشاپ و ایلوستریتور می باشند. استفاده از دیگر برنامه ها می تواند در فرآیند چاپ مشکل ایجاد می کند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09202909907 خانم ناسوتی تماس حاصل فرمایید.

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

چرا طراحی برچسب یا لیبل مواد غذایی بی اندازه مهم و ضروری است ؟

کیفیت تولید محصولی که ارائه می دهید هر چقدر هم فوق العاده باشد مادامی که مصرف کننده از آن استفاده نکند، متوجه کیفیت شما نخواد شد. از طرفی برچسب و شکل بیرونی محصول شما در معرض دید همگان قرار می گیرد حتی کسی که محصول شما را نخریده باشد. مسلما وقتی طراحی لیـبل مواد غذایی شما متناسب با محتوا طراحی شود و ترکیبی شکیل و زیبا داشته باشد در جذب مشتری مخصوصا کودکان و نوجوانان بسیار موثر خواهد بود.

طراحی و چاپ لیبل بطری

طراح لـیبل بطری می بایست بسیار خاص ، جذاب و جوان پسند باشد. چرا واژه ی جوان پسند ؟ طبق آمار بیشترین سرانه مصرف نوشیدنی در ایران، مربوط به جوانان می شود. این امر ضروری ایجاب می کند که سلایق و علایق نسل جوان خود را بهتر بشناسیم تا در طراحی برچسب بطری مورد نظر خود شایستگی و کیفیت نوشیدنی خود را به تصویر بکشیم.

طراحـی و چاپ لیبل سی دی

موردی که در طراحی این نوع از لیبل سی دی مورد توجه قرار می گیرد برای آن دسته از سی دی هایی که محتوای مشخصی دارند بسیار مهم تر است. از این جهت شایسته است لیبل سی دی با حفظ زیبایی و جذاب بودن به خوبی نشان دهنده ی محتوای درون خود باشد. توضیحات : مدرن طرح افتخار طراحی یا چاپ یا عکاسی صنعتی یا طرح ها و عکس ها در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح ذرین خویش دارد.برخی از تصاویر درج شده در این صفحه به عنوان نمونه و پیشنهاد، طراحی حرفه ای شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. برای دسته ی دوم که شامل محتوا نمی باشد ما میتوانیم روی برند تجاری شما مانور دهیم و به گونه طراحی لیبل سی دی شما را انجام دهیم که تبلیغی خاص و متفاوت برای نام تجاری شما باشد.

طراحی لیبل محصولات غذایی

لیبل محصولات غذایی خود را می توانید با مجموعه ی مدرن طرح به جایگاهی مردم پسند برسانید و نزد همگان محبوب شوید. چرا که تیم چیره دست مدرن طرح در طراحی برچسب محصولات غذایی سابقه ای چندین ساله، با نام و خاطره ای نیکو از خود به جای گذاشته است. تیم طراحی مجموعه با ایده های نوآورانه ترسیمی ستودنی و دلنشین را بر روی کالای شما نقش می زند.

طراحی برچسب عسل

در طـراحی لیبـل عسل به این دلیل که رقبای زیادی برای ارائه ی این محصول وجود دارد و از سوی دیگر طعم خود عسل مانند محصولات دیگر جای تنوع زیادی برای مانور دادن ندارد قطعا طراحی برچسب عسل میتواند در موفقیت شما تعیین کننده باشد. مفتخر هستیم با پیشینه ای نیکو شما را در دستیابی به جایگاه اول در بازار رقابتی همراهی کنیم. برای لیبل ها قطعا اصولی را باید رعایت کنیم، برای مشاهده اصول طراحی لیبل به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

نکات و راهنمای طراحی لیبل

نکات حائز اهمیت طراحی لیبل محصول، که برند شما را به سمت پیشرفت سوق می دهد.

۱- آن را ساده و مینیمال نگه دارید ، طرح‌ها ، تصاویر و فونت‌های ساده و مینیمال را برای حداکثر تجربه کاربری نگه دارید .

۲- از رنگ های هارمونی دار و عاقلانه استفاده کنید: رنگها برای جلب توجه مشتری در “مرحله دوم” ضروری هستند. اگر رنگ زیبایی به آنها بزنید احتمالاً افراد در مسیرهایشان متوقف می شوند. از ترکیب رنگ های وحشتناک خودداری کنید. در انتخاب رنگ های هارمونی دار تمرکز کنید که با هم جمع می شوند. این به شما کمک می کند تا برچسب شما به طرز بسیار مثبتی تر خود را نشان دهد.

۳- فونت مناسب را انتخاب کنید: از فونت های خیلی زیاد استفاده نکنید. بهتر است حداکثر ۲ فونت را انتخاب کنید ، تا لیبل شما ثابت و آسان باشد. به فونت هایی که قبلاً برای شرکت استفاده کرده اید ، بچسبید. تشخیص افراد در این صورت آسان تر است و متناسب با پیام شماست.

۴- یک شکل خارق العاده یا غیر معمول را انتخاب کنید: زمانی که از یک شکل غیر معمول در لیبل بطری خود استفاده می‌کنید ، به احتمال زیاد توجه کسی را به هنگام راه رفتن در کنار آن حتی از دور جلب می‌کنید . بسیاری از برچسب‌های کالا از شکل استاندارد پیروی می‌کنند ، معمولا ً یک مستطیل یا یک دایره. شکل بسته‌بندی و یا ظرف خود را در نظر بگیرید . همیشه مطمئن شوید که لیبل متناسب با چیزی که است را قرار می‌دهید . اگر اندازه ظرف را بدرستی اندازه نگیرد ، آن وقت است که برچسب‌ها شروع به پوست پوست شدن یا همان کنده شدن میکند.

۵- از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید: اگر کیفیت پایین باشد طرح بطری شما از بهترین برند ها هم که باشد باز هم فرقی نمی کند و بی فایده است ، هرچه مواد شما بهتر باشد ، تصور شما نسبت به مشتریان و بالعکس بهتر می شود. طراحی روی بطری شیشه ای یک چیز است ، اما وقتی کسی آنرا انتخاب کرد بلافاصله می تواند بگوید که این ماده با کیفیت نیست یا است. نام تجاری شما نمایندگی از شما و شرکت شما است. شما

۶-آن را با برند خود سازگار نگه دارید: یکی از مهمترین کارهایی که شما باید انجام دهید تقویت هویت برند شما است. به پیامی که برند شما ارسال می کند و ایده هایی که می خواهید منتقل کنید فکر کنید. وقتی محصولات براق و مدرن و شیک را می فروشید ، نمی خواهید قلم ها و طرح هایی را در نظر بگیرید که باعث می شود مردم درباره آشپزخانه پدربزرگ و مادربزرگ خود فکر کنند. تحقیق در مورد بازار هدف و رقبای خود را انجام دهید و چیزی را انتخاب کنید که مخاطب مناسب را به خود اختصاص دهد.

۷- ارائه اطلاعات تماس مناسب برای مشتریان: ارائه اطلاعات تماس یک تجربه مثبت را پدید می آورد که ممکن است افراد بخواهند به وب سایت شما مراجعه کنند و یا با شما تماس بگیرند تا بازخوردی را ارائه دهند . این راهی خوب برای ترافیک بیشتر در وب سایت تان است ، تماس‌ها به مغازه شما را افزایش می‌دهد، یا به سادگی اجازه می‌دهد مشتریان رضایت خود را ابراز کنند .حتی اگر بازخورد همیشه مثبت نباشد ، باز هم باید بدانید در کجا نیاز به کار کردن بیشتر دارید.

۸- بسته بندی را با برند خود مطابقت دهید: شما همیشه می خواهید با نوع محصولی که می فروشید مطابقت داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر شما در حال فروش یک خط ارگانیک از محصولات غذایی با منابع طبیعی ، خام هستید ، بهتر است از بسته های سازگار با محیط زیست استفاده کنید. در غیر این صورت ، بازار هدف خود را کاملاً از دست می دهید. وقتی نام تجاری و بسته بندی ، کاملاً با هم مطابقت دارند ، شما با آن ، ارتباط عاطفی با مشتریان برقرار می کنید که باعث می شود آنها از خرید محصول شما خوشحال شوند.

۹- طرح های خود را مستقیماً روی بطری چاپ کنید: اگر طرح شما به طور مستقیم روی بطری چاپ می شود ، قطعاً هیچ وقت لیبل شما از بین نمی رود. هنگامی که یک لیبل بخشی از بطری است ، آن خطوط و جزئیات کاملاً واضح تر و به راحتی توسط مشتریان مشاهده می شود. نه تنها این ، بلکه مشتریان شما محصول شما را با گزینه ای با کیفیت بالاتر که جذابیت خاص خودش را دارد دریافت می کنند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09202909907 خانم ناسوتی تماس حاصل فرمایید.

نکات و راهنمای طراحی لیبل

لیبل- طراحی لیبل- لیبل مواد غذایی- طراحی لیبل مواد غذایی- لیبل محصول- مواد غذایی- صنایع غذایی- فروش مواد غذایی- لیبل کاغذی- لیبل شیشه اینظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...