خرید سنگ
to top

بهترین شرکت های فروش قیر ساختمانی


438
زمان مطالعه: 6 دقیقه, 53 ثانیه

قیر ساختمانی- فروش قیر ساختمانی- خرید قیر ساختمانی- قیمت قیر ساختمانی- قیمت فروش قیر ساختمانی- قیمنت خرید قیر ساختمانیقیر ماده ای شگفت انگیر با کاربردهای فراوان

قیر ساختمانی- فروش قیر ساختمانی- خرید قیر ساختمانی- قیمت قیر ساختمانی- قیمت فروش قیر ساختمانی- قیمنت خرید قیر ساختمانی

قیر ماده‌ای است سیاه رنگ و خمیری شکل که در عایق‌کاری رطوبت و ساخت آسفالت کاربرد دارد. قیر انواع گوناگونی دارد که هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است. قیر از مشتقات نفت است و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می‌شود. قیر یک هیدروکربن متراکم است که حاوی ۲ درصد اکسیژن، ۱۱ درصد هیدروژن و ۸۷ درصد کربن است و بسیار چسبناک و برگرفته از نفت است که به دو نوع اصلی طبقه‌بندی می‌شود. اولین نوع، قیر طبیعی است که در زیر تپه‌ها و دریاچه‌های نفتی یافت می‌شود و نوع دیگر، قیر تصفیه شده حاصل از ته‌نشینی نفت خام است.

خواص مهم قیر

 • نفوذ ناپذیری در برابر آب
 • چسبندگی

خواص مهم قیر

انواع قیر

قیر استخراج شده از نفت یا سنگ‌های معدنی مخصوص، قیر خالص نام دارد. که با توجه به منشأ تشکیل، طبقه‌بندی می‌شود. قیرهای خالص همچنین برای اینکه خواص مورد نظر برای کاربردهای مختلف را پیدا کنند، تحت فرآیندهای دیگر قرار می گیرند.

 • قیر نفتی

قیر معمولاً از تقطیر نفت خام به دست می‌آید. چنین قیری قیر نفتی یا قیر تقطیری نامیده می‌شود. قیر نفتی محصول دو مرحله تقطیر نفت خام در برج تقطیر است.

 • قیر طبیعی

برخی از انواع قیر در طبیعت و در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن در اثر گذشت سال‌های بسیار زیاد به دست می‌آید. چنین قیری، قیر طبیعی نامیده می‌شود و دوام آن بیشتر از قیرهای نفتی است. چنین قیری ممکن است به‌صورت خالص در طبیعت وجود داشته باشد (قیر دریاچه‌ای) مانند دریاچه قیر بهبهان ایران و دریاچه قیر تیرینیداد آمریکا، یا از معادن استخراج شود (قیر معدنی).

 • قیر دمیده

قیر دمیده از دمیدن هوای داغ به قیر خالص در مرحله آخر عمل تصفیه به دست می‌آید. در این فرآیند، هوای داغ با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌دار به محفظه حاوی قیر دمیده می‌شود. در اثر انجام این فرآیند، اتم‌های هیدروژن موجود در مولکول‌های هیدروکربورهای قیر، با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد.

 • قیر مخلوط

قیر مخلوط به مخلوطی از قیر و یک حلال مناسب (مثلاً نفت سفید یا بنزین) گفته می‌شود. این قیر در درجه‌حرارت محیط مایع است یا با حرارت کمی به مایع تبدیل می‌شود. قیر مخلوط در انواع آسفالت‌های پوششی و ماکادامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت گیرش یا سفت شدن این نوع قیر بستگی به نوع محلول دارد.

 • قیر ترینیداد

در ترینیداد، قیر را از دهانه آتشفشان خاموش در می‌آورند. رویه بسته قیر را شکسته و از زیر آن قیر را برداشت می‌نمایند که باز قیر، روان شده و جای آنچه که برداشته شده را پر می‌کند. این قیر دارای ناخالصی است. آن را در دمای ۱۶۰ درجه آب کرده و صاف می‌کنند که آن را قیر ترینیداد پالوده می‌نامند و دارای ۳۸٫۵٪ جسم‌های معدنی، و ۵٪ جسم‌های آلی نامحلول در CS2 و ۵۶٫۵٪ قیر که در سولفور کربن حل می‌شود.

 • قیرابه

قیرابه (قیر امولسیون) با مخلوط کردن قیر و آب و یک ماده امولسیون‌ساز به‌دست می‌آید. مقدار ماده امولسیون ساز بسیار کم و در حدود ۰٫۳ تا ۰٫۵ درصد وزن قیر می‌باشد. مقدار آب مصرفی این نوع قیر در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد وزن قیر می‌باشد.

مشخصات قیر

۱- درجه نفوذ

آزمایش درجه نفوذ برای تعیین سختی قیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آزمایش از یک سوزن استاندارد تحت اثر بار ۱۰۰ گرمی در مدت ۵ ثانیه به داخل قیر در دمای ۲۵ درجه نفوذ می‌کند. مقدار نفوذ برحسب دهم میلی‌متر درجه نفوذ نامیده می‌شود. هر چه درجه نفوذ کم تر باشد قیر سخت تر است.

۲ - گرانروی

هر چه کند روانی قیر بیش تر باشد خواص جامد بیش تری از خود نشان می‌دهد. واضح است در دماهای بالاتر کند روانی کم تر است. این مشخصه قیر با دستگاه سی بولت فیورل و یا به روش کینماتیکی اندازه‌گیری می‌شود.

۳- درجه اشتعال

درجه اشتعال دمایی است که اگر قیر به آن دما برسد، گازهای متصاعد از آن با نزدیک شدن شعله، مشتعل می‌شوند و در سطح آن شعله به وجود می‌آید. حداکثر دمایی که می‌توان قیر را در کارگاه گرم کرد به درجه اشتعال محدود می‌باشد.

۴- افت وزنی

افت وزنی قیر در دمای بالا، در اثر تبخیر قسمتی از روغن‌ها و ترکیبات نفتی آن می‌باشد. این مشخصه نیز از خواص مهم قیر است. افت وزنی قیر در اُوِن در دمای ۱۶۳ درجه سانتی گراد و در مدت ۵ ساعت (شرایط تقریبی پخت آسفالت) اندازه‌گیری می‌شود.

۵ - شکل پذیری یا انگمی

اگر نمونه‌ای از قیر با سطح مقطع ۱ سانتی‌متر مربع را با سرعت ۵ سانتی‌متر/دقیقه بکشیم، مقدار افزایش طول نمونه را قبل از پاره شدن خاصیت انکمی قیر گویند.

6- درجه خلوص

می‌دانیم حلال قیر تترا کلرور کربن و سولفور کربن است. بنابراین اگر نمونه‌ای از قیر را در هر یک از این مواد حل کنیم، ناخالصی‌های آن باقی می‌ماند و از آن جا درجه خلوص قیر را می‌توانیم تعیین کنیم. درجه خلوص عبارت است از: (وزن نمونه قیر) ÷ {(وزن ناخالصی) – (وزن قیر)}

۷ - درجه نرمی

درجه نرمی دمایی است که با رسیدن قیر به آن دما، قیر از حالت جامد به حالت روان در می‌آید. هرچه درجه نرمی قیر بیش تر باشد، حساسیت کم تری نسبت به تغییرات دما دارد. درجه نرمی قیرهای معمولی حدود ۶۰ تا ۷۰ می‌باشد.

کاربرد قیر و امولسین قیر در روسازی راه‌ها و فرودگاه‌ها

قیر معمولاً در دو حوزه راه‌سازی و عایق‌کاری به کار می‌رود. حدوداً ۹۰ درصد از قیر تولیدی، در حوزه راهسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصارف عایق‌کاری، تنها ۱۰ درصد از مصرف قیر را به خود اختصاص می‌دهد. از قیر معمولاً برای عایق بندی بام‌ها و کف حمام‌ها استفاده می‌شود. معمولاً به منظور تثبیت قیر، آن را همراه با گونی مورد استفاده قرار می‌دهند که به آن قیرگونی گفته می‌شود. الیاف گونی نقش مسلح‌کننده قیر را دارند و قیر را در محل خود تثبیت می‌کنند. هم چنین محصولاتی مانند مقوای قیری یا نمد قیری که با نام‌های تجاری نظیر ایزوگام و… ارائه می‌شوند نیز کاربردی مشابه قیرگونی دارند. به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به کف ساختمان، از بلوکاژ یا ماکادم استفاده می‌شود. انواع کاربرد قیر عبارتند از:

 1. روکش سطحی
 2. ماکادام نفوذی
 3. مخلوط‌های سرد ماشینی
 4. درز بندی با مخلوط معلق
 5. اندود سطحی
 6. اندود تقویتی
 7. تحکیم خاک-درجا
 8. غبار نشانی

کاربرد قیر و امولسین قیر در روسازی راه‌ها و فرودگاه‌ها

معرفی شرکت قیر ساختمانی پاسارگاد

....

خدمات قابل ارائه شرکت قیر پاسارگاد

 • فروش بدون واسطه قیر پالایشگاهی ساختمانی و راه سازی پاسارگاد به صورت بشکه های پلمپ شده، در بسته، در باز، فله و حلب
 • فروش ویژه قیر شل 60-70 به صورت بشکه ای جهت مصارف ساختمانی از پالایشگاه با کیفیت صادراتی به صورت پلمپ، در بسته و در باز
 • فروش ویژه قیر مخلوط 25-85 به صورت بشکه ای با کیفیت صادراتی پالایشگاهی خالص به صورت پلمپ، در بسته و در باز
 • فروش ویژه قیر سفت کارتونی استاندارد ۱۵ الی ۹۰
 • فروش قیر امولسیون پایه آبی برای مصارف راه سازی
 • تمامی قیر ها صددرصد پالایشگاهی و طبق آنالیز پالایشگاه می باشد.
 • فروش انواع ایزوگام دلیجان، شرق، حفاظ، ۱۱۷
 • تمامی برندها فروش گونی درجه یک دو و سه ساخت کشور بنگلادش به صورت کم عرض و پر است شرکت هزینه

قیر ساختمانی- فروش قیر ساختمانی- خرید قیر ساختمانی- قیمت قیر ساختمانی- قیمت فروش قیر ساختمانی- قیمنت خرید قیر ساختمانینظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...