to top

کاغذ چگونه ساخته میشود


390
زمان مطالعه: 1 دقیقه, 41 ثانیهکاغَذ به ماده‌ای گفته می‌شود که از خمیر کتان یا پنبه یا کنف یا چوب یا ضایعات کشاورزی ساخته شود و به کار نوشتن آید و در اصطلاح علمی عبارت است از تراکم الیاف سلولوزی که به طور نامنظم داخل یکدیگر شده و درنتیجه یک مادهٔ فشرده را می‌دهد که در ابعاد و اوزان مختلف بدست می‌آید.

کاغذ از زمان اختراع آن تا به امروز قابل اعتمادترین وسیله انتقال اندیشه بشر بوده است و نقش مهمی در جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات و دانش بشر که نتیجه‌ای از تجربیات و تفکرات اوست دارد و از این رو با پیدایش مرکب و صنعت چاپ و مواد رنگ دار این اندیشه بشری با ابزار نوین درآمیخت و به صورت یک پدیدهٔ مهم، امروزه با آن برخورد می‌گردد.

مصرف کاغذ با اختراع آن همراه بوده است که گفته می‌شود مصریان پیشقدم در این اختراع بوده‌اند و از بسیاری جهات نشانگر سطح رشد علمی و فرهنگی جامعه می‌باشد. با پیشرفت اطلاعات و معلومات بشر از دانش رنگ، کاغذهای رنگی برای جلب توجه و زیبایی و مقوا و کارتن‌های رنگ آمیزی شده برای بسته‌بندی و بالاخره جعبه‌های شیرینی و شکلات برای مصرف خانگی و نظایر اینها همه دلیل بر دانش برتر و استفاده بشر از این صنعت و اختراع است که روز به روز رو به توسعه و تکامل می‌باشد و در تاریخ از آن یاد شده است

ساخت کاغذ از سنگ
ساخت کاغذ در خانه
ساخت کاغذ دیواری
ساخت کاغذ از چوب
ساخت کاغذ ابر و باد
ساخت کاغذ کادو
ساخت کاغذ پی اچ
ساخت کاغذ نسوز
ساخت کاغذ دیواری در خانه
ساخت کاغذ ph
ساخت کاغذ
ساخت كاغذ
تولید کاغذ a4
ساخت پاکت نامه با کاغذ a4
ساخت کاغذ ph با کلم قرمز
روش ساخت کاغذ ph
نحوه ساخت کاغذ ph
طرز ساخت کاغذ ph
اموزش ساخت کاغذ ph
چگونگی ساخت کاغذ ph
ساخت کاغذ در minecraft
تهیه کاغذ ph
تولید کاغذ pe
تولید کاغذ pdf
آموزش ساخت کاغذ ph
ساخت کاغذ خط دار در word


نظرات

loader

لطفا شکیبا باشید ...